Tema: Bonus grupa
Pogledaj jedan post
Old 13.11.2008., 23:39   #4
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s ovim posrednicima kod naplate šteta? Jedan član obitelji nastradao mi je u prometnoj nesreći i nakon nekoliko dana dobio sam poštom pisanu ponudu od "Bonus grupe" koja mi nudi da u moje ima obavi sve što je potrebno prilikom prijave, vještačenja i naplate od osiguravajuće kuće. Je li pametno njima sve prepustiti? Hvale se svojim iskustvom i time da od osiguravatelja zasigurno mogu izvući više novaca nego da idem sam.

Ono što me na prvi pogled malo odbija je nelegalan način nakoji su došli do podataka o nastradalome, a negdje sasm pročitao da ovaj način oglašavanja i reklamiranja u Hrvatskoj nije dozvoljen. Ali, ako obavljaju posao kako treba, nema veze. Molim zadovoljne ili prevarene da napišu koju pametnu.

Nadam se da će ti pomoći moje iskustvo s Bonus grupom. Radilo se o prometnoj nezgodi djeteta. Posljedice nezgode bio je hematom promjera 10-tak cm, pa sam pristala da me oni zastupaju.

1. Bonus grupa je posrednik, skuplja punomoći i policijske zapisnike, isplaćuju odštetu te lešinare po bolnicama i policijskim postajama i za to naplaćuju 15% provizije.

2. Bonus grupa nema svoj tim odvjetnika, već angažira pojedine odvjetnike po gradu koji vode postupak s osiguravajućeom kućom. U mojem slučaju odvjetnik je trošak naplatio od osiguravajuće kuće.

3. Osiguravajuća kuća, bez znanja odvjetnika i Bonus gupe poslala mi je doma ugovor s visinom odštete na potpis. Nisam ga potpisala već nazvala Bonus grupu i pitala o čemu se radi. Rečeno mi je da osiguravajuće kuće na taj način pokušavaju mimo odvjetnika isplatiti čim manju odšetu. Pa ako stranka potpiše popala maca za daljnji postupak.

Osobno,nikada nebih pristala da me oni zastupaju kada bi se radilo o ozbiljnoj povredi i većem iznosu odštete.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline