Pogledaj jedan post
Old 25.11.2003., 07:42   #7
Quote:
Shady kaže:
[FONT=arial]Nikad mi nije bilo jasno u čemu je smisao takvog posta, ako neprestano mogu jesti i piti (kad god sam gladan i žedan). Kod muslimana, ne jede se od prije svitanja do po zalasku sunca. Izmedju toga, čovjek se podvrgava odredjenom testu, disciplini, i uči se samokontroli.
Možda, samo ta samokontrola nestaje nakon zalaska sunca i onda se kreće na obilan objed- čini mi se da se zove iftar.
Ovog mjeseca dok sam boravila na Bliskom istoku, uvidjela sam da taj post i nije post u pravom smislu riječi. Cijeli dan se posti a da se kasnije s olakšanjem i veseljem trpaju ogromne količine hrane. No još je gore kada se u tim klimatskim uvjetima, zahtjeva odricanje od vode, kad sunce nemilosrdno prži.

Vidiš ljude koji su prisiljeni raditi po tom suncu kako su nakon podneva smalaksali.
Djeca kao i sva ostala djeca svijeta radoznalo trče oko turista. No zabranjeni su im slatkiši, kako klincu od 4-5 godina objasniti da ne smije jesti bombone, bar ne dok ne zapadne sunce???

Na radost i veselje nas zapadnih gostiju uvijek je super otići u te zemlje u vrijeme Ramazana, raspamete se hoteljeri i kuhari malih restorančića, hrana je bolja, da ne kažem raznovrsnija jer je ponuđen raskošan izbor delicija svih vrsta, a još sve servirano na švedskom stolu.....................
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom