Pogledaj jedan post
Old 20.03.2009., 20:31   #16
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Dan-zena, čitam te i mogu reći da su mi odlični tvoji postovi!
Možeš nam nešto reći o biopsiji, kako je protekla, što je to, i kakav savjet za prije i nakon. Ne znam ti nažalost ništa o iscjetku nakon biopsije jer nisam bila na tom zahvatu. Hvala ti!
pitanje nije upućeno meni, ali svejedno ću se uključiti... da cijelo to moje blesavo iskustvo bude možda nekome korisno.

ja sam bila na biopsiji (nakon papa i kolposkopije cin 3) negdje u 9. mjesecu prošle godine. nisam se dobro pripremila, nisam znala što me čeka i stoga mi je od svega ostala jedna mala traumica dakle, ne rade u svim bolnicama biopsiju pod lokalnom anestezijom: u mojoj bolnici, recimo, ne daju lokalnu. uzima se tri komadića tkiva s grlića maternice. komadići su sitni, ali, kvragu, BOLI za poludjeti. neke žene kažu da je bilo kao da ih je netko 'štipnuo', to je i meni doktor rekao da će tako biti, ali meni je bilo puno gore. nakon svega mi se jako povraćalo, ali su me sprašili doma.

nakon biopsije sam došla doma, legla u krevet, odspavala par sati. izvadila sam gazu koju ostave nakon biopsije (cca. 30 cm duga gaza ). i to je bilo to. nakon toga nisam imala bolove, pa se nisam dodatno ni pazila. na papi nakon par mjeseci doktor je rekao da je biopsija super napravljena.

ipak sam završila na konizaciji. ali mi je biopsija ostala u gorem sjećanju

pozdrav
danchi979 is offline