Pogledaj jedan post
Old 26.12.2002., 15:17   #10
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
a kako oduzet pravo starojim kolegama da troshe moje vrijeme i zivce na pizdarije???
Posve te shvacam.

Mozda da probas kao moja kolegica: iduci put kad im objasnjavas (a sve sa smjeskom ) lijepo uzmi olovku i papir i pred njima zapisi svaki, pa i najmanji korak, kao da objasnjavas djetetu. Onda im lijepo reci nesto u stilu 'ovo nije ni najmanje tesko, dapace, vidjet cete kad se jednom uzivite da je u stvari jako jednostavno i da ce vam kompjutor izuzetno olaksati zivot. S obzirom na to da vam to svakodnevno treba, probajte se malo osamostaliti, jer vam mozda ja necu uvijek biti pri ruci, a glupo je da ste radi neceg tako jednostavnog ovisni o drugima i da morate nekog moliti da obavi tako jednostavnu stvar za vas' (igras na dvije stvari: da je to jako jednostavno, pa ako vele da je komplicirano, ispadaju glupi, i drugo, a to je da su ovisni o tebi i da te moraju molit za uslugu, a to je u biti njihov ponos ~ barem bi trebao biti ). I cijelu pricu zavrsis sa 'vjerujem da razumijete da i ja imam puno posla i da ga ne mogu prekidati svaki put kada vama treba pomoc, a radi se o toliko jednostavnim stvarima da je zapravo sramota da ih ne znate napraviti sami'.

Druga je varijanta da ih svaki put kad nesto trebaju natjeras da te zamole i da se postavis kao da ti njima radis uslugu (sto i radis). Tako da im lijepo kazes: 'doci cu do vas cim uspijem, imam posla preko glave', i onda ih pustis da neko vrijeme cekaju. A kad dodjes, da budu ovako:


Mozda je malo ispod pojasa ali nisu ni babci nikaj bolji.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom