Pogledaj jedan post
Old 26.12.2010., 19:29   #9
Evo još malo rezultata, ovaj put preliminarnih.

Spojio sam watt-metar ispred seta od sedam uređaja koji mi služe kao AV/multimedija set. Klasični televizor 32", 16:9; DVB-T; DVD snimač; satelitski prijemnik; multiformat AV player; audio ruter za distribuciju glazbe mrežom; malo pojačalo spojeno na set zvučnika. Radi se uglavnom o starijim uređajima, što konstrukcijiski što nabavno. Televizor je star 7 godina, ostali uređaji bar 3-4 godine. Najoviji je DVB-T kojim sam zamijenio stariji model (šteta - jer novi iako ima više mogućnosti, u biti je lošiji uređaj).

Svi uređaji zajedno troše 20Wh u stand-by modu (to je 175kWh godišnje potrošnje samo za stand-by). Interesantno, kada svira muzika potrošnja je veća samo 2Wh. Razlog ću utvrditi kada nakon deset dana završim mjerenje i onda nakratko istestiram koliko troši svaki uređaj posebno. Inicijalno znam da pojačalo nema stand-by, a čini mi se da audio-router ne upada u stand-by (a prema dokumentaciji bi trebao).

Ako su upaljeni televizor i DVB-T potrošnja ne prelazi 175Wh, a to je najčešće slučaj.
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom