Pogledaj jedan post
Old 20.03.2012., 02:32   #213
Quote:
Canon5DMkII kaže: Pogledaj post
Zlo mi dođe kad pročitam sve ove probleme oko dozvola i legalizacije.
Prvo ti je trebalo pozliti zbog silne ilegalne gradnje i dugogodišnjeg ignoriranja zakona. Na kraju će bespravni graditelji dići pobunu zbog zakona koji ih pokušava opravdati, a ljudi koji su uredno radili papire će kao i obično ispasti ovce.

Quote:
Tako da sam ja već počeo sa dogradnjom kuće na mjestu gdje je prije bilo jedan dio kuće koju sad dograđujem ali ukupan zbroj kvadrata sa dogradnjom ne prelazi 400m2
To što ne prelazi 400m2 ne govori ništa u smislu legalnosti, ali čim spominješ legalizaciju očito ni kuća koju dograđuješ nije legalna, jer bi u protivnom mogao zatražiti dozvolu za rekonstrukciju.

Quote:
I kaj je meni sad činiti ako nitko nema problema s mojom dogradnjom jer se kod nas u okolici tak stalno radi? Predpostavljam da ko nitko ne pozove inspekciju da onda je sve OK a i nemam namjeru prodavat a i sadašnji papiri su 1/1.
Zakon o legalizaciji je i donesen zbog puno takvih okolica u kojima se tak stalno radi, a papiri 1/1 (ako misliš na vlasništvo) ne pomažu puno u smislu legalnosti tvoje kuće.

Quote:
Komentirajte ovo moje tak da znam na čemu sam.
Opiši detaljno situaciju pa ćeš dobiti i detaljne odgovore.

Kad je kuća građena, šta je upisano u katastru i gruntovnici, koje dozvole imaš, koje zahvate si radio na kući?
schnitzl is offline  
Odgovori s citatom