Pogledaj jedan post
Old 01.09.2011., 21:34   #14
Quote:
Sanja Enola kaže: Pogledaj post
ali to hoću reći,KAKO sačuvat vezu bi trebalo doći samo od sebe..znanstveni radovi su samo nešto što bi možda moglo služit kao back-up opcija,mada mislim da i dalje treba dovoljno poznavat osobu da znaš što joj smeta..što je istina za jedne,nije za druge.

normalno da ako partneru smeta,da se treba toga riješit...ali mislim da mi gledanje u drugog ne može partnera učiniti manje privlačnim..isto mi izgleda gledala ja 10 min prije u Johnny Deppa ili u bijeli zid.
To "doć samo iz sebe" je dosta "prone to error", ako me razumiješ. Recimo, prije nekoliko stoljeća je ljudima "samo iz sebe" dolazila činjenica da su crnci niža rasa i da trebaju bit roblje. Da žene ne mogu imat pravo glasa.

Ukoliko smo odgovorne osobe, slušat ćemo sebe, ALI i tražiti vanjski izvor informacije. Ipak živimo u informacijskom dobu i nemoguće je da znamo sve, ali još je neodgovornije ignorirati sve te informacije jer padamo u klopku u koju su upali ljudi koji su za crnce mislili da su niža rasa.

Što se tiče tvog primjera o Johnny Deppu... kao prvo, nekako sumnjam da si to isprobala (jednom, kamoli dovoljno puta da bude statistički značajno), a kao drugo, samo si malen dio uzorka. Možemo napravit kolektivni eksperiment i napisat rezultate
brtvitelj is offline  
Odgovori s citatom