Pogledaj jedan post
Old 21.02.2007., 08:19   #2
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
napravila sam za sad samo obične snimke, u poliklinici Sunce, brzo i nalazi gotovi odmah. 200 kn.
kaže doc da imam malo spondilotičnih i artritičnih deformirajućih promjena. što bi to moglo značiti?
Ne znam koliko imaš godina. A godine imaju itekako učinak na kičmu. Pa još žensko, znači tegliš torbe i najlone, pa još ako radiš sjedeći (loš položaj), sve to ima pomalo utjecaja.
Ako nisu nabrojali stanje pojedinačnih kralježaka onda znači, pretpostavljam, malo iskrivljenja , malo suženja između pojedinih kralježaka.
Smetnje? Trnu ti ruke? Glavobolje?Ili slično?
U svakom slučaju vježbe pomažu a u slučaju da imaš veće smetnje fizikalna terapija. Ne bi bilo loše obratiti se fizijatru i "odraditi" jednu turu terapije a dati će ti i potrebne vježbe, koje onda sama svaki dan malko vježbaš.
Na fizijatra i terapiju ćeš vjerojatno čekati, ali ništa nije hitno. Rekla bih po nalazu prilično učestalo i uobičajeno. Bitno je održavati (vježbama i eventualno godišnjim terapijama) postojeće stanje, jer izlječenja nema a pogoršanja s godinama , nažalost da. Tu imam bogato iskustvo, al ja imam 69 g.Artritične promjene i artritis? Ha, to dobiješ , odnosno naslijediš i nosiš se s time kako znaš i umiješ.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom