Pogledaj jedan post
Old 17.10.2008., 06:17   #42
OK, ja zivim u zemlji (USA) gjde je skolovanje svedeno na sve moguce opcije pa jedna od njih je "homeschooling". Moja naj prijateljica,majka dvoje djece(8 i 11) koja je inace sveucilisni profesor je odlucila svoju djecu sama skolovati. Ja joj se iskreno divim,nikada se ne bi mogla na tako nesto odluciti iz cistog straha da ja to ne bi mogla. Uzasna zrtva,financijska, vremenska,ali koliko vidim po njima i puno veselja. Ovdje ima jako puno potpore u materijalima i ostalih roditelja koji su se odlucili na istu soluciju, tAko da se roditelji udruzuju i pomazu jedni drugima. Onda ima primjera ljudi koji placaju tutore i oni im skoluju djecu. Djeca se ne testiraju sve do zavrsetka srednje skole. Socijalizacija nije jedino moguca u skoli, ova djeca su vise nego socijalizirana, idu na hrpu aktivnosti,mala je jako perspektivna balerina, ucestvuju u izvanskolskim aktivnostima sa ostalom skolskom djecom, cesto se roditelji udruzuju pa skoluju djecu zajedno,svak ubaci svoju ekspertizu. U svakom slucaju mislim da bi trebalo dati roditeljima vise prava u odlucivanju kako ce im se djeca skolovati. Na kraju krajeva kako su se skolovala djeca prije sto godina. E,da imam i primjera obitelji koje zive na brodu(ogromnoj jedrilici) i putuju svijetom, djecu skoluju sami. ISto tako imam primjer djece(vojnih lica) koji se sele svakih par godina i djeca su cesto sve samo ne socijalizirana i puna frustracija.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom