Pogledaj jedan post
Old 04.08.2004., 07:45   #42
Znaci..tu smo dva...

Da vam do penzije taj fond drzava ne pokrade..to bi takodje smatral pravim cudom.

To se desava na zapadu, desit ce se vjerojatno i kod nas.

A sto se tice svih drzavnih poticaja (stambena, stupovi)..tome dajem jos max koju godinu..a mozda i mjesec..

Pa kako se moze ocekivati da drzava ciji vanjski dug je 80% GDPa ce jos svojim gradjanima u necemu pomagati?

Situacija ce se preokrenuti, jer taj dug ce gradjani morati vracati.

Prema tome, treba se pripremiti manje poticaja i vise odticaja.


Prema tome, ak smijem predloziti....


Treba nauciti prvo kako sam ulagati bez oslanjanja na drzave ili bez da ti netko drugi barata novcem (fondovi).

E...kad se to nauci covjek i onda u tom svom sistemu kad raspodijeli jaja u vise kosara...onda eventualno ajd sad da vidimo moze li se koja crkavica ubrati i od drzave.

A ne obrnuto, da se sve nauci o ovakvim vrstama ulaganjima gdje drzava se petlja, a o samostalnim ulaganjima nista.

Ma mislim decki, u kapitalizmu se je najbolje nauciti biti odmah kapitalista...a to znaci ne ocekivati od drzave da sa stola nam nabacuje krusne mrvice od kojih cemo prezivljavati. Jer to covjeka navikava da provodi vrijeme cekajuci ispod stola, umjesto da ide van orat i kopat...rukama, nogama, zubima...grrrr.

Jer kaj kad drzava odluci ne davati vise te poticaje...onda opet par godina kukanja, strajkanja, zaljenja dok se skuzi da je zapravo bilo najbolje odmah krenuti u samostalni kapitalisticki pohod. Nekima je onda kasno.


Mislim, vi znate da ja nevolim kapitalizam, al hebiga, nemres iz tijela izaci pa onda ga nabildaj pa da ga super iskoristis.

Jer decki ak nikaj necete poslusati od ovog, onda zapamtite barem ovu zadnju recenicu:

Jos nigdje u svijetu nesto cime je drzava baratala njenim gradjanima nije dalo sigurnost nit blagostanje u stare dane. Koja je sansa da Hrvatska u tome bude prva?
kaskader is offline  
Odgovori s citatom