Pogledaj jedan post
Old 21.07.2017., 21:47   #34
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ma kolega, ali to nitko ne spori.

To jest angloamerički projekt i to nitko ne spori niti u Višegradskoj grupi.
Jednostavno, to su države koje Njemačka i Rusija gaze kroz povijest. One nemaju nikakav, ali nikakav izbor nego se okrenuti Americi. U Njemačkoj je tiha, ali vidljiva prusizacija društva, sve otvorenije se priča o revizijama ratova, a sve su glasnije grupacije koje ponovo zazivaju povrat ''istočnih zemalja''.

Meni je jasno da ih se u Srbiji ismijava jer je rusofilija zamaglila nekima vidike, pa je nekima ok da Rusi sve to gaze.

Mi imamo drugačije poglede na sve. Meni je savršeno jasno da vi idete pod njemačko-ruski utjecaj, ovisno ili ne što picousti misli. Valjda vam je nakon Trsta jasno da proširenja EU nema, da će Vučić dobiti privatnu igračku u vidu zapadnog Balkana samo da ga se drži u zapadnoj orbiti. Mi tu nemamo što tražiti.

Nadalje, naši u BiH će dobiti pomoć koju joj možemo dati. Sukob s Njemačkom je i nastao radi Bosne i Hercegovine, guranja unitarizma, a Njemačka radi svog mira u kući i zadovoljavanja muslimanskih interesa će i vama uvaljati građansku BIH. Njemačka direktno radi protiv nas i vrijeme je da ih se odgurne od sebe.

Stvar je da se EU dijeli na podunije. Njemačka je i po treći put glupa, naivna i blesava. Izgubit će i ovaj put. Dva puta smo ih odabrali, dva puta izgubili i dva puta pretrpjeli katastrofalne posljedice, teritorijalno, demografski, ekonomski. Trećeg puta više ne smije i neće biti. Zato i prelazak na američku stranu.
Njemačkoj su Angloamerikanci uvaljali k***u usta. Macron, prema svemu sudeći neće biti Merklčina pudlica, zaboravlja se da je Francuska povijesno duboko vezana za Ameriku i da je u dva rata odabrala angloameričku stranu. Njemačka je ponovo sama, Rusija im neće pomagati jer nema nikakav interes da EU bude čisto njemačka prčija.

Hrvatska je vezana za Srednju Europu, 70 godina Jugoslavija ne može izbrisati 1000 godina vezivanja za srednju Europu i zapadni kulturni krug.
To sto ti vidis da ako dobrocudni div preko bare malo ne podjeli samare, ode sve u pm je cista glupost burazeru . Jos je gluplja mantra o ruskoj prijetnji....al ne moze gluplje. I neda mi se ni objasnjavat zasto.
Ajd recimo da i postoji prijetnja, znaci dobro je pustit drugoga da te postrojava i salje na klanje i da se u principu boris protiv samog sebe jer zivis u evropi. Jebote ako to nijezvadi pa vladaj ja ne znam sta je?!
Ajmo malo realno...njemacka je okupirana zemlja i kao takva svoju ekonomsku moc nema cime poduprti. Ona kao okupirana zemlja nema sanse da napravi ikakav znacajniji zaokret prema rusiji ukoliko nije uskladjen sa pizdama iz usa.
Nanjuse li pizde da takav zaokret pkstaje izvjestan, unistiti ce njemacku ekonomiju jer imaju instrumente za to. Dakle njemacka jest opasna, ali postoje alati za njeno strojenje. Stoga uloga tog zsaveza je jedino ofanzivne prirode, odskocna daska za, kad za to dodje vrijeme, udar na rusiju.
Rusi nisu ni za sta krivi osim sto se nakon pada zida nisu uklonili s puta, tj umrli. (Bili su na dobrom putu da crknu)
Sad kad su odbili da umru ili rasire noge....jebi ga problemi.
Mislim, mozemo mi diskutovati i o "slobodi i pravu naroda na saoopredjeljenje, demokratiji, prosperitetu, pravima pedera"...ali sve bi ja to ipak okacio o quratz jer vrijeme crtanog filma u 7:15pm je odavno proslo. Ameri ce uspjeti odvojiti rusiju od evrope, gurnuti rusiju u zagrljaj s kinom i kao rezultat, sto je meni osobno drago, ojacati svoj jedinog pravog rivala- kinu. Evropa ce se issusiti i izgubit svoje lice pred navalom izbjeglica ....taj dotok nece prestati, a rusiju ce demografija i kina takodjer sasusiti.
Dok ce se tamo nedje na karpatima i oko kijeva grliti i pjevati razni papani o velikoj pobjedi nad zlom rusijom i hrabrosti te borbe. Purple hearts for everyone.
Morten is offline  
Odgovori s citatom