Pogledaj jedan post
Old 17.02.2004., 19:08   #4
bila sam pripremila odgovor i izgubila ga u slanju.kako to mrzim.
pa cu sad samo sturo ispricati:
rodendan 1.-djecu nije briga ni za sta izuzev sarenila i paznje.tortu sam kupila u supermarketu.ionako je pola njegovog prvog komada zavrsilo u usima. takode napravila 2 zabave-jednu za starije,u mom slucaju nase ljude,sa klasicnim ruckom.
hrana,neke ideje:1-2 dana prije pripremiti sto se moze od hrane,francuska salata,punjena jaja,salate s tjesteninom,patlidzan s parmezanom(dacu ti recept ako trebas-cak i oni koji ne vole patlidzan vole ga ovako pripremljen.i dobar je i kompaktniji dan kasnije kad se lagano podgrije...burek je uvijek solidan izbor i nije tesko napraviti od pripremljenog tijesta,recimo sa sirom,ili spinatom i sirom,pa i sa mesom od boljih kora samo.ili lisnata tijesta sa s punjenjem ili krekeri s sirom i/ili mesom za klince posebno,koji bi uvijek radije tako jeli.meso:mesne rolade(mljeveno meso) su dobre,izgledaju kompaktno i dobro,punjene recimo sirom i sunkom ili kuhanim jajima.uz njih sa strane servirati paradajz ili mesni sos.priprema 15 min,pecenje 45-60 min.cijela ptica(curka,pile),uvijek ide,i moze stajati par sati.
rodendan 2. : odlucili smo umjesto na nezeljene goste novac potrositi na sebe i otisli na produzeni vikend na moru u djecije odmaraliste.kupili tortu poslije i ko je htio doci tako poslije,dosao je svejedno.
rod.3 :torta domaca,pijesak-lako za oblikovati,u obliku vatrogasnog kamiona.
rod.4 : sve u znaku nindza kornjaca.torta,isto od keksa i oraha.simpaticno i drugacije.
dekoracije:baloni!!!!krep papir.natpisi za zid.saljem par mojih sa zadnjeg rod.,ako se budu mogli prikaciti kao attachment.
za svako dijete sam napravila mini ninja kornjacu od kartona i tkanine,povezanu vrpcom otpozadi takko da se noge i ruke mogu pomjerati kad se povuce konac.manje zahtijevno,a odlicno je napraviti ili kupiti sesirice za svu djecu(god 1-101 ).mi smo imali ninja kornjaca maske za sve.moglo bi se i lako napraviti,sa malo tvrdeg papira i gumice.
na netu se moze naci svakakvih takvih aktivnosti i uputa ,na engleskom doduse.
i da,ako ima puno djece,dobro bibilo zaduziti volontera(prijateljica,sestra)da se igra s djecom,sa starijom recimo gruppne igre su super ideja.
za one u toplijim mjesecima ,zabave vani sus super.
ja uglavnom koristim sve papirno i plasticno na djecijim zabavama,i umjesto ciscenja i pripreme posuda,i brige za to hoce li se sto razbiti i morati cistiti,bavim se djecom.
srecno.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom