Pogledaj jedan post
Old 21.02.2008., 00:15   #6
baš ste se namučili. mi smo sličnu dramu imali za sam božić. zakurili su i sin (3,5 god.) i kći (16 mj.), a oboje su skloni visokim temperaturama pa je to odmah išlo na 30 i više. ujutro na dežurnu, doktor procijeni da je mali na rubu upale pluća ( a od rođenja je sklon upalama sinusa i kašljanju, što je u vrtiću još "izbrusio") i odmah ga stavi na sumamed, a mala "samo" virozu. mala je nastavila kuriti, pa preko 40. kad joj drugo jutro više nikako nisam mogla spustiti temperaturu, pravac hitna na zaraznoj, tamo smo već redovni gosti.
ispalo je da joj je u jednoj od prehlada oštećena sluznica zbog čega su joj "proradili" pneumokoki koji su izazvali celulitis lica (natekla oba oka i gornji dio lica)! na 16-mjesečnom djetetu, katastrofa! ostali smo 1 dan u bolnici na infuziji, još tri dana primali antibiotik intravenozno i poslije antibiotik za doma. uz sve to, dijete u čekaonici pobere rota virus kakala je i povraćala punih tjedan dana, plakali smo skupa s njom...
slično je bilo i lani, mali je s adenovirozom, da se vratim na temu, završio u zaraznoj, na odjelu VI prizemno. mala je imala blažu varijantu proljetos.
ono što mene muči, ni u jednom slučaju nisam dobila suvisao odgovor oko liječenja i eventualnog sprječavanja, jer kod svakog curenja nosića počnem misliti koji je antibiotik sad na redu. i uvijek samo slušam: "antibiotik" i "to vam je tako, ide u vrtić" i "proći će kad malo naraste". da ne pričam da, pogotovo u bolnici, iako su svi bili izuzetno ljubazni, brižni i susretljivi, nisu dali beš neke precizne odgovore. odlučila sam ozbiljnije se posavjetovati s homeopatima.
daska is offline  
Odgovori s citatom