Pogledaj jedan post
Old 30.06.2009., 13:42   #14
Quote:
non plus ultra kaže: Pogledaj post
1) Nemam mu razloga ne vjerovati...

2) Ne znam zašto navodiš članke iz Hrvatskog zakona jer nije riječ o našem policajcu nego o mađarskom... Naravno da je njemu važnije tko će mu ući u zemlju nego što našeg brine tko će izaći iz RH...

3) Znam, jer radim u firmi iz koje dosta ljudi vrlo često putuje službenim vozilima u inozemstvo, da je potreban pisani trag iz koga je vidljivo da osoba za volanom ima pravo upravljati tim vozilom (putni nalog sa imenom osobe i reg. oznakom vozila, ovlaštenje i sl.)
Stavi sebe u poziciju policajca... Zašto nekome vjerovati... Svako od nas ima neku uvjerljivu priču i jasno obješnjenje i kada bi on svakome vjerovao, to bi bilo opće rasulo...

4)Treba razgraničiti praksu (gdje gotovo nitko nigdje ništa ne traži) od zakonske regulative koja kaže svoje... Mislim da mi ovdje pričamo o zakonskoj obavezi a ne o praksi i nemojte čovjeka trovati s pričama "Ja sam išao sto puta i nitko mi nije ništa tražio"!
Ma gledaj, neka ti citira zakon, a ne svoj hir. Ako to ne razumiješ onda nemamo što dalje pričati. Ako po zakonu moraš imati punomoć, onda je meni to sasvim jasno, ne vidim razloga zašto bi te neki Mađar u tome priječio.

Pa na kraju krajeva to je jedna od prednosti EU zato što ima usklađene zakone, a ne da ulaziš u zemlju gdje ti bez dokaza mogu odrediti smrtnu kaznu.

Koliko je poznato ti imaš pravo posjedovati vozilo i bez vozačke, a ti imaš pravo imati svog vozača. zar ne?
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom