Pogledaj jedan post
Old 18.02.2004., 12:33   #55
Quote:
pa samo da razjasnim nešto: kada spominjem "ne-ja" pod time ne podrazumijevam negaciju od "ja", nego samo pokušavam ukazati da to nije onaj ja s kojim se svakodnevno identificiramo, kužiš kameni?

nadalje, i dalje smatram da ljubav ima svoju volju(tu ne mislim na ljubav našeg "ja" s kojim se u svakodnevnom životu identificiramo ) i na temelju vlastitog iskustva mogu ustvrditi ono što je već i pesica zalajala, a to je da taj "ja", dragonfly, itekako može zasmetat i ometat slobodnu volju ljubavi (što je i parsifal tamo spomenu vrlo slikovito u svom prikazu) čiji je jedini cilj da se očituje u nama i omogući nam da svoj izvor i snagu ne nalazimo više u ljubavi koju pruža naše "ja", ali istovremeno ne ukida njegove potrebe i omogućava drugačiji pogled na svijet i bogatiji suživot i život.

i još nešto; promijenjen pogled na svijet je upravo ono što razlikuje one koji su završili u Vrapču i one koji nisu- jer jedni su uspjeli transformirat, dok su drugi u trenutku dubljeg uvida izgubili pamet(a ovo je sada isključivo moje osobno mišljenje) zbog nemogućnosti povezivanja naoko oprečnih stvari.

evo, sad jurim, čujemo se docnije.
čini mi se ko da slušam jednu vrlo vrlo zaljubljenu osobu ,

pretpostavio sam i prije da pod "ne-ja" ne misliš negaciju,
no,
ako sam dobro shvatio, postoji ljubav našeg ja , i postoji ljubav ,ko nezavisna kozmička sila, koja nas prožme toliko koliko se ja, umanji ili potisne, slično ko što ja pričam da bi trebalo, i koa ima svoju volju,
e, ako ta k"kozmička ljubav" ima svoju volju, koji su joj principi po kojim odabire svoje sljedbenike?, misli ti to sigurno znaš kad je tebe već odabrala ,

ne, znam nekako mi se ne čini baš uvjerljivo, no time niako ne želim osporavati vrijednost i moć ljubavi, pa možda čak, eventualno i mogućnost spoznaje,
istina je da ked se prepustimo ljubavi, onako za praf, da racio opet mora u kut, ali isto je i sa ostalim snažnim emocijama, isto to rade našem ja,
no neki ljudi su to shvatili, pa se čak taj način koristi zapotiskivanje jaa,

ali, navodno se još nešto u životu može raditi; osim voljeti..

da samo je ovih vani, koji su uspjeli pogledati malo dublje relativno malo, ili mi se barem tako čini
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom