Pogledaj jedan post
Old 18.02.2004., 14:57   #23
Quote:
armix kaže:
kuzim da je logicnije da svemir nema kraja...jer kad bi imao kraj iza tog kraja mora jos nesto biti i tako u nedogled??::
zašto u nedogled... zašto misliš da je naš um sposoban razumjeti nešto takvo... nešto što nadilazi fizikalne zakone koji su nama poznati na ovoj planeti u ovom kutku svemira? uopće nije logičnije da svemir nema kraja... ništa ne može u tom smislu biti logičnije jer naša logika je tu naš najveći neprijatelj, naša granica... naše granice su granice naše logike, granice našeg izvođenja zaključaka. ali - to ne moraju nužno biti i granike logike kao Logike. kužiš? to je naš limit. baš kao što je naš limit i to kaj ne možemo letjeti jer nemamo krila. niti možemo disati ispod vode jer nemamo škrge, a ne možemo se niti hraniti fotosintezom jer nemamo klorofil.... itd... ali možemo shvatiti jednu veliku stvar - a ta je da ne moramo uvijek biti u mogućnosti shvatiti sve jer mi niti nismo sve... mi nismo bogovi, a još je manje netko od nas sam Bog.... mi možemo shvatiti da možemo shvatiti taman toliko koliko nam je potrebno. a shvatiti to je velika korist za malog čovjeka.
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom