Pogledaj jedan post
Old 22.09.2010., 15:32   #52
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Koliko često nailaziš na 4 prijatelja od kojih su sva četvorica spremna pred sudom počiniti vrlo teško kazneno djelo krivokletstva...
Trebaš provesti jedan dan (ili bolje, noć), pa ćeš vidjeti stvarno stanje. Prije nekog vremena na sudu, žena je na sudu svjedočila da ju uopće nisam alkotestirao, nego ju zaustavio, uzeo joj dokumente, vratio samo prometnu dozvolu i pustio ju (nije znala obajsniti zašto sam joj uzeo vozačku i zašto se na to nije žalila). Na sud je došla prijateljica koja je tada bila s njom i koja je to potvrdila. Takvih primjera imam hrpu.


Quote:
tome kaže: Pogledaj post
... A što se kamkordera tiče, bi li sud priznao snimku iz vozačevog vozila?
Snimke se znaju svakako tretirati na sudu, ali kako ova dokazuje nevinost, vjerojatno bi ju prihvatili.


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Sigurno bi i taj dokaz u najmanju ruku pripomogao tvrdnjama okrivljenog. Ne treba slijepo gledati, tu je sudac koji na temelju svog znanja, iskustva i razuma donosi odluku. Može pogriješiti ko i svi, ali u pravilu nije ni retardiran niti naivan da će nasjesti na "tanku" priču.
Potpun otočno. Samo što ljudi dolaze pred sud s pripremljenom pričom i misle da će time iznenaditi suce. A oni su čuli baš sve priče.


Quote:
ivan-89 kaže: Pogledaj post
Šta hoćete reći time da se policija može ponašat u prometu kako hoće, u tom i je bit problema odnosa policajac-građanin... Bar bi policija trebala bit UZOR ponašanja u prometu, a ne "Ja sam policajac ja mogu što hoću"...
Znači, kada hitno (ali stvarno hitno) trebaš pomoć i zoveš policiju, mi bi trebali stati na crveno svjetlo? Kao primjer mladima?
S pravom se ljutiš na neke postupke policajaca, a i među nama ima dovoljno budala koji se ponašaju kako ne bi trebali, ali ovo s crvenim svjetlom je besmislica. U tom slučaju mi nikad ne bi nikoga mogli uhvatiti (u bijegu vozilom) jer bi se morali slijepo držati propisa? Naravno da ćemo posebno paziti, ali naravno i da ćemo ići za počiniteljem (ili žurno na hitnu intervenciju). O tome nema rasprave.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom