Pogledaj jedan post
Old 25.03.2015., 11:51   #58
Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Vidiš kako to funkcionira. Sad si odjednom dovoljno osjetljiv pa se vrijeđaš i detektiraš rasizam i fašizam. Upravo zato sam to napisao, a nije uvredljiv isključivo protiv jednog ili dva etniciteta, nego i protiv malograđanskih ekvivalenata.
A-ha, dakle kad sam ja ironičan i dođem se na forum odmoriti i zezati, to je sve ono što si ti napisao, a kad ti to radiš, onda je to nešto progresivno? Ne, nisam detektirao fašizam (nauči što je fašizam!), nego tipične tramvaj-šovinističke motive tipične za one koji kada idu kritizirati Badnića, kritiziraju njegovo porijeklo, umjesto da kritiziraju njegovu politiku. Ne izmotavaj se sad.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Ne čudi da ti promiču suptilnije nijanse značenja onoga što sam napisao; to je zato jer si površan i tašt.
Jeste, a ti si lucidan i dubok i toliko suptilan da mi treba znanstveni tim hermeneutičara da dešifriram tvoje gluposti; da ne govorim o tvojim konstantnim pokušajima da si stvoriš neki narativ o "popovima koji su me indoktrinirali", ono, nemaš pojma, šta da ti kažem. Ne znam ni kako bi mogao imati pojma.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Pa naravno da se baviš filozofijom, otud ta frustracija koju želiš kompenzirati gradnjom identiteta strejt mačo krkana.
Dosta simpatičan pokušaj pučke psihologije.
Šteta što je pogrešan.
Skuliraj.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Ti u vlastitim očima ništa ne vrijediš (zbog poprimanja opisanog sustava vrijednosti)
Ček, zbog kojeg sustava vrijednosti?
Društveno-dominantnog?
Opet, zgodna shema i postoji taj fenomen, često je prisutan među društvenjacima i humanistima u današnjoj društvenoj konstelaciji pogotovo, ali ne mogu ti reći ništa nego da to naprosto nije točno za mene osobno, tim više što i meni smeta kad društvenjaci i humanisti sami seru po svojoj struci baš zato jer su interiorizirali te neke gluposti o tome kako su njihove struke po defaultu beskorisne, pa onda zauzimaju neke cinične distance prema vlastitim strukama i tome slično. Što im ja mogu? Mogu samo reći da to osobno smatram glupim.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
, zato već mjesecima ako ne i godinama forsiraš sprdnju lgbt pitanja
To naprosto nije točno empirijski.
A kada bi i bilo točno, od kad je zabranjena zafrkancija, pogotovo interna?

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
(koja je na ovom pdf-u predmet homoerotske razmjene)
Sve bolje od boljeg, hehe.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
; tako se i ti na tren možeš osjetiti moćnim pripadnikom većine, a ne beznačajnim komentatorom i parafrazerom.
Vrlo privlačne teorije u svojoj simplifikaciji stvari...
Čak i da je to točno (a nije), tko si ti da ikome to braniš? Dakle, drugi smiju za sebe tražiti "poštovanje" samo na temelju toga što su pripadnici neke grupe, a ne po onome što rade, a ostali se ne smiju ni zajebavati u granicama nekog civilizacijskog minimuma? Zanimljivo...

"Moćni pripadnik većine" je zanimljiva kovanica... Brojnost ne znači nužno ujedno i nadmoć.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Btw jedan ili dva upisa još i mogu biti zajebancija, ali višegodišnja sustavna proliferacija kriptofašističke antigej propagande umotane u politički korektan celofan (oh taj zločesti marketing), teško.


Jel se ti zezaš ili šta?


Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Ovaj rant je odličan primjer svega o čemu pričam; klasični toposi priučenog (mentalno) provincijalnog nasrtljivog mediokriteta.
Što je to mentalno-provincijalno?
Što ti znaš o ičijoj "priučenosti"? Ti si, pretpostavljam, učen? Pa dobro, tim bolje za tebe, daj i nama priučenima vremena da dosegnemo tvoj nivo. Ali nije problem u "priučenosti", čini mi se, problem je "svatko tko ne razmišlja kao ja je priučen". Tako ispada da svatko tko ne razmišlja kao malograđanski kvaziprogresivac, može biti i najučenija osoba na svijetu, ali je budala ako ne razmišlja u skladu s onim što mu društvo govori - kako Se treba ponašati da bi bio progresivan. Sve ostalo je provincijalno (), nazadno, zatucano, smrdi po tamjanu, invociraju se popovi, i tome slično. Tako da ono, odskači s "klasičnim toposima" jer si ti jedini ovdje koji pokazuje klasične topose malograđanštine i mediokritetstva. Tim više što valjda misliš da je nužan i dostatan uvjet da se ne bude mediokritetom to da se puši svaki novi trend koji ti plasiraju opinion-makeri.

Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
I opet to komično grčevito prizivanje pozicije autoriteta (ja se bavim već godinama; od mene se samo može učiti; sad ću ja tebi pokazati; ja sam tu šerif pdf-a).
Da, autoritet se gradi godinama, znanjem i stručnošću. A ti iznebuha izletiš s nekim hipijevskim spikama i potpuno promašenim konstrukcijama. Da te podsjetim, nisam ja tebi ništa kretao pokazivati nego mi je bilo naprosto komično tvoje kreketanje upućeno meni. Optužuješ me za stvari koje su sulude i projiciraš stvari iz vlastitog života, što svoje, što od nekih poznanika. Ono, argumentacija ti je odlična - "kriptofašisti", ovo ono. Što čovjek na to uopće može odgovoriti? Ne znam koja ti je agenda, ali prevršio si svaku mjeru. Ako misliš da možeš reći što pametno na tu temu, slobodno reci nešto ad rem, a ne ad hominem, pogotovo ne kad barataš sa stvarima koje su isključivo tvoje konstrukcije, a koje graniče s paranoidnim scenarijima. Malo se preolako razbacuješ riječima poput "trendovski fašizam", "kriptofašizam", itsl. Uzmi neki priručnik iz političke teorije i nauči što znači "fašizam". Ako je itko ovdje "priučen", bojim se da si to ti. Na ovom podforumu nitko nije fašist i ne vidim razloga zašto bi itko trebao ovdje trpiti takve etikete (pogotovo ljudi koji su svjetlosnim godinama daleko od takve ogavne političke pozicije). Dakle, prestani fabricirati ovakve optužbe za ljude s ovog podforuma. A onda nakon toga, pokušaj ad rem, a ne ad hominem. U protivnom, nemamo što više komunicirati. Ne znam tko si i što hoćeš, ali definitivno nećeš ovdje ljude optuživati za neke odvratne stvari na temelju svojih paranoidnih konstrukcija građenih na temelju vrlo krnjeg poznavanja stanja stvari i tko zna još čega; to ti ne kažem ja, to ti kažu pravila foruma. A to je i neki civilizacijski minimum. Dakle, skuliraj.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."

Zadnje uređivanje Druid : 25.03.2015. at 12:07.
Druid is offline