Pogledaj jedan post
Old 03.08.2017., 10:07   #94
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Znači kad mene netko uvrijedi a ja se na to naljutim, ja sam automatski preosjetljiva, dosadna, predvidljiva...uglavnom sve najgore, a ova osoba koja vrijeđa ispada pobjednik. Pa to nema nigdje
Totalno su nam pobrkane vrijednosti u društvu.

Kako bi se po tebi trebala ponašati osoba u takvim situacijama?


Ako mene npr. netko uvrijedi/povrijedi i osobi koja je to učinila dam to do znanja, zašto bi to bilo dosadno?
Šta bi trebala glumiti da me nije dotaklo i gunđati nešto sama sebi u brk? Ili da se spuštam na njenu razinu pa joj vratim istom mjerom? Tako ispadam zapravo najveći slabić.

Njonjava i senzibilna žena su dvije različite kategorije.
Zašto bih se sramila svojih osjećaja zato što sam žena?
Kontrola osjećaja je totalno druga priča.

A za vječito hladne i cool žene iz okruženja znam da uvijek imaju neki problemos zašto su takve. A plesanje oko njih da se otvore dok glume nedostupne je takoooo dosadna priča....
Nitko se ne bi trebao sramiti svojih osjećaja, bez obzira da li je žena ili muškarac. No mislim da postoji prihvatljiv način za sve u životu pa i za iznošenje osjećaja.
Kad te netko povrijedi normalno da ćeš se osjećati povrijeđeno, a kako ćeš reagirati (što ćeš sa tim paketom osjećaja) ovisi o situaciji.
Ako te povrijedio neki bezobraznjak na ulici, lijepo ćeš mu spustiti na kulturan i smiren način, čuvajući svoje dostojanstvo i time se osloboditi emocija.
Ako te povrijedio dečko, prijateljica i slično onda ćeš valjda sjesti i izanalizirati svoje osjećaje, dakle da li sam ja doprinjela nečijoj gruboj reakciji i postupku, da li je osoba možda bila nervozna i ljuta pa mi je grubo spustila, da li sam ja to preosobno shvatila, pa ako vidiš da postupak te osobe zaista nije bio u redu onda ćeš pronači način da sjedneš u 4 oka i pokušaš rasčistiti stvari. Ako je došlo do nepopravljivog narušavanja odnosa i vidiš da drugoj strani nije stalo morat ćeš se suočiti i sa gubitkom i prihvaćanjem da neke osobe trebaju otići iz našeg života.
Osobe koje to ne mogu, preslabe su da riješe probleme obično se neprestano vrte u tom vrtlogu nerazrješenih osjećaja i analiziranja istih. I smaraju druge dosadnim beskrajnim pričama o međuljudskim odnosima i vrtlozima vlastitih emocija. Ako imaš problem bilo kakve prirode, stisnu zube, nađi si muda i rješi ga, ako je nerješiv prihvati ga kao takvog i kreni dalje.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom