Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 27.05.2009., 10:53   #116
Pa da, ako je kod žene konstantno prisutna ili se ponavlja neka infekcija, svakako je poželjno u jednom trenutku napraviti bris i partneru.

Što se ne vidi u urinokulturi? Evo i odgovora: prijateljica je doslovce godinama vukla uroinfekcije. Nije se skidala s antibiotika. Bila i kod ginekologa i na cistoskopiji (jel se to tqako zove, već sam zaboravila). Urinokulture su sve ispadale STERILNE (ovo i meni zvuči nemoguće) a u običnom nalazu urina masa bakterija?!
Tek nakon tih 5 godina netko se pametan dosjetio napraviti joj bris uretre i otkivena je spolno prenosiva bakterija (opet se ne sjećam, ali bila je, mislim, mikoplazma ili ureaplazma). I tad je dobila antibiotik ciljano za to.

Ta bakterija se u urinokulturi nije vidjela svih 5 godina!

A od tih neliječenih (pogrešno liječenih) infekcija, nakon cistoskopije urolog rekao da joj mjehur izgleda kao da ima 70 godina, da je sve zadebljano itd. Od tih istih godina uzimanja antibiotika dobila je i gastro probleme, pao joj imunitet, dobila još masu drugih bolesti i bila više od godinu dana na bolovanju, čak su joj na komisiji rekli nek ide u invalidsku. Ona je, doduše, ekstremni slučaj.
Ali da se netko, bilo tko, sjetio curi koja u 5 godina nije bila 5 dana bez upale mjehura napraviti bris uretre?!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom