Pogledaj jedan post
Old 20.06.2004., 23:26   #7
Quote:
Taroth kaže:
Sorry, pristup je malo krivi.
Ne mozes nove cijene odvjetnika opravdavati automehanicarima i slicnima.
Sta je sa lijecnicima? farmaceutima? oni sigurno nemaju takve place. Mogu i ja kao informaticar pricati koliko knjiga moram prouciti...
Pa, nitko te ne sprječava da podigneš cijene...

A što se liječnika tiče - slažem se u potpunosti. Po meni trebali bi u potpuni štrajk dok im se plaće ne izjednače sa sudačkima. Nema šanse da u nekoj normalnoj državi vozač tramvaja ima više od liječnika opće prakse.

No, pravna i liječnička profesija su izrazito dobro plaćene svugdje u svijetu (tako npr. meni jedna knjiga na Amazonu košta po 200 dolara) i sada se samo usklađujemo sa Zapadom. A za to smo se i 1990. odlučili. Kapitalizam između ostalog znači da za odvjetničku i zdravstvenu zaštitu treba davati gomilu love.

Quote:
Po novom, ako moras na sud radi necega, za pocetak prodaj nekretninu da imas novaca...
Pojednostavljeno, bogati ce moci zaje***ti siromasne tako da ih tuze... jadno
Nije ništa jadno... Stvar je u tome da će onaj koji izgubi parnicu morati platiti gomilu para. Jednostavno - ići u parinicu bez izgledne šanse za uspjeh će postati jako skupo. A to je upravo ono što se događalo u Hrvatskoj. Kada spomeneš alternativne načine rješavanja sporova i recimo postupak mirenja (za koji imamo odnedavno i Zakon) - blijedo te gledaju. Svi bi se tužakali umjesto da svoje probleme rješavaju dogovorno. Kod nas se izrazito puno tuži u raznim parnicama, a često netko ide na sud makar je rezultat spora sasvim izgledan.
Vojky is offline