Pogledaj jedan post
Old 26.09.2009., 09:11   #18
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Uglavnom, radi se, samo nedovoljno. Naročito s odraslima.
Dio ljudi voli učiti i napredovati na osobnom nivou. No, zbog ovakvog modernog načina života ljudi jednostavno nemaju vremena. Moja majka tek u zadnjih godinu dana koliko je na bolovanju odlazi na vrtlarske skupove i radionice, savjetovanja i slično. Zaposleni čovjek jednostavno ima drugih prioriteta.

Drugi problem je i poslovična centraliziranost raznih tečajeva, edukacija, ovog-onog. Znači, ZG-OS-ST-RI. Nije problem kad živiš u Krapini-Ernestinovu-Klisu-Iki ali kad imaš, kao ja, oko 150 km do ZG ili OS, problem se komplicira. Putovati ili nekome biti parazit, pogotovo zbog nečeg drugim ljudima irelevantnog kao što je frikin radionica? Opet dolazimo do prioriteta, samo ovaj put za raspodjelu novca. Roditelji dosta skeptično gledaju na odvajanje od novca.

Da se razumijemo, osobno bih uživala u takvim tečajevima no ljude u globalu to zanima vrlo malo do nimalo. Meni je čak draže pomalo da znanost kao takva ima onaj nekakav nerdy-štih a ne da se isprostituira. Što bismo na forumu kad bi svi znali da ekologija nije zaštita prirode nego nešto sasvim stoto ?

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Prilično pogrešno. Možda to vrijedi za nekakve nazoviumjetničke kolonije, ali za one ljetne škole s kojima sam imao posla znam da ih nitko nije plaćao. Tj. novci su od države i sponzora. Ako ima drugačijih primjera, zanimalo bi me koji su to.
Očito se nešto promijenilo jer u moje vrijeme to ne bješe tako jednostavno. Dobra vijest? Nešto se pokrenulo .

Loša vijest? Na takve radionice odlaze IIRC napredni učenici koji poznaju materiju. Ne bi li bilo smislenije poslati nekog tko manje zna tj. motivirati ga? Većina ljudi se zapali za kemiju kad vidi pokuse. Interes raste sa jačinom egzotermije, naravno. Moja osnovna, uništena ratom i osiromašenih resursa toga nije vidjela. Plus što me do faksa i profesora iz kemije nijedan nije nimalo zaintrigirao svojom letargijom. Čovječe, s nečim toliko zanimljivim kao što je kemija!

Isto je i za pare. Uvijek su odlazila djeca bogatih. Čest slučaj i sa stipendijama i domovima, svi ga znamo. Postavlja se pitanje kome zapravo treba a kome ne takvo što.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom