Pogledaj jedan post
Old 03.09.2009., 18:11   #5
Ajmo svi iz inata stavit kalorifere na terasu i drzat ih upaljene da nadoknade "ustedu".

Quote:
A da ne pričam kako mi na živce idu više sranja o klimatskim promjenama, sada su i žarulje krive za to, a većina ljudi nije svjesna, kako nam na fin, birokratski način podvaljuju muda pod bubrege.
Dobro si to rekao, muda pod bubrege. Umjesto da rade ciste elektrane, oni bi da mi manje trosimo, ma nemoj. Bilo bi pametnije u ove sa zarnom niti ugradit nekakav porez, koji bi isao u svrhu razvoja/izgradnje cistih elektrana. To je onda win-win. Ko kupi zarnu, donira za ciste elektrane, ko kupi stedljivu, rasterecuje postojeci prljavi sustav. Ali da nisu multimilijaderski interesi u pitanju, vjerovatno bi puno brze isao prelazak na obnovljive/nuklearne izvore energije.

Mene osobno ove stedljive nerviraju, jer titraju previse. Bas se na oko vidi da titraju, i treba cekat da se upale, i ruzna je temp. svjetla, bas nekako manjkavo sve. Mozda sam imao iskustva sa nekim losima, ali to mi je jedino iskustvo, lose.
U svakom slucaju, neka hvala, radje cu stedit svoje oci takve uzasne svjetlosti nego struju.

A ovo sa autima i gasenjem svjetla mi nikako nije jasno, kakve su to gluposti? Sta zarulje kao griju atmosferu pa ono? WTF? Auto zagadjuje proporcionalno stiskanju papucice gasa... kakve veze imaju zarulje. Alternator se okrece gorila svjetla ili ne.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom