Pogledaj jedan post
Old 28.01.2010., 15:01   #87
Ljudi, molim vas da mi pomognete.Prijavila sam se na zavod ima jedno desetak dana i imam pitanja u vezi novcane naknade. Ispunjavam sve uvjete sto se tice ostvarivanja prava na naknadu. Prilikom prijavljivanja donijela sam svedluku o prestanku r.odnosa,potvrda o visini place, preslik radne knjizice, tekuci racun. I tako ja mirno i fino sjedim u uredu dok teta na zavodu upisuje moje podatke u kompjuter, isprinta sve potrebno, daje mi onu malu bijelu knjizicu, nekoliko papira da potpisem,medju njima i prijavnicu...., termini za savjetovanja su ugovoreni.....
E sad, nakon toga prodje par dana, ja slucajno na internet na njihovu stranicu i naidjem na informaciju da se nezaposlena osoba mora prijaviti na zavod u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i podnijeti ZAHTJEV za novcanu naknadu....
I tad me pocelo brinuti da li sam sve ispravno napravila, s obzirom da se, iskreno, ne sjecam sta sam sve potpisivala i sta mi je ona teta tamo govorila....
Dakle, jesam li morala naknadno na svoju ruku podnositi nekakav dodatan zahtjev za novcanu naknadu, ispunjavati mozda nekakav dodatni obrazac samostalno ili je prilikom prvog dolaska i prijave sve rijeseno, tj. moze li se smatrati da sam prilikom prijave istodobno i podnijela zahtjev za novcanom naknadom?
I otprilike nakon koliko vremena to rjesenje bude gotovo i nakon koliko vremena od izdavanja rjesenja se dobije naknada?
Elenita8 is offline  
Odgovori s citatom