Pogledaj jedan post
Old 04.01.2011., 12:46   #128
Quote:
Terence kaže: Pogledaj post
Gledaj, ni nafta se ne dobiva na najlijepsi nacin. Trebam li podsjecati na Meksicki zaljev. Auti na struju su ekoloski prihvatljiviji od auta na benzin. Previse stetnih plinova auti na benzin ispustaju. I da, i dalje mislim da je odluka Kongresa kontroverzna, ali je samo djelomicna jer ce auti na struju imat zvucnike i to je to. I da, o cemu ti pricas da me auto udari? Kolko tih istih pjesaka slusa ziku dok hoda? I kaj im znaci i da benzinac proizvodi buku od 100dB? I mene su u skoli ucili da prvo pogledam lijevo, pa desno, pa jos jednom lijevo, pa krenem pa na pol puta opet bacim pogled na desno. Tu su na kraju krajeva i zebre i semafori, tako da opcenito mi se cini nemogucim da me auto, pa i onaj koji ne cujem, pogazi ako sam dovoljno oprezan.
Ne, nisu prihvatljiviji. Ne nužno. Ako struju proizvodiš koristeći fosilna goriva, sigurno nisu, jer smanjuju iskorištenje energije šireći lanac pretvorbe, pa se više goriva troši. To su ti osnove termodinamike.

Zašto je odluka kontroverzna? Objasni.

To što su tebe pohvalno učili je nevažno. Druge nisu. Statistike bi pokazale veću incidenciju prometnih nesreća, to budi siguran.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom