Pogledaj jedan post
Old 08.10.2017., 11:06   #70
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Na koga glasi taj stan?
Na djeda. No, tu su bile velike peripetije oko ove kućice, da ne iznosim detalje.

Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Jesi, razmazena si i bezobrazna.

U redu je da se zbog vas baka i djed odreknu prihoda, u redu je da vas starci hrane i da se vi onda smilujete pa im date koju kintu za hranu. Gdje vi spavate dok iznajmljujete stan? Kod cijih staraca? Tko plati te rezije.

Za 25k eur u mjestu u kojem mozes ljeti iznajmiti bi eventualno mogla dobiti kucicu za psa. A ti se bunis.

Starci su mu glupi, nisu vam trebali dati nista. Mozda bi ih onda vise Pomogli su vam oko stana, cuvaju vam klince, besplatno bi vas i hranili.. sto jos hoces?

Nek ti se muz lijepo spakira i nek ode zimi na baustelu pa se sami uzdrzavajte.

Fakat te moze biti sram.
Spavamo kod mojih. Te režije plate moji. No, valjda bi me trebali pitati 50 kn za vodu


Quote:
My time kaže: Pogledaj post
:to p:
Autorica je tipičan primjer nezahvalne osobe.
Ni njegovi ni njeni starci nisu im dužni ništa davati, ni čuvati djecu.
Odrasli su ljudi. Zašto se žene i naprave dijete ako nemaju stalni posao i nemaju svoj stambeni prostor???
Najlakše je starce musti i iskorištavati dok ne umru, a onda samo čekati što su im ostavili. Sramota. :ka va:
Tko iskorištava i muze starce??
Pročitala si samo dio koji je u skladu s uvjerenjem koje si stekla površnim čitanjem. Ništa mi ne iskorištavamo, sve plaćamo.

Meni je žao što imate (ili ste imale) takve obitelji koje vam ne pomažu, nadam se samo da takav stav o nepomaganju nećete primijeniti na svoju djecu.

S druge strane vam pomalo zavidim što ste imale sve sređeno kad ste se ubračile, to je danas stvarno lutrija.
Da ja nemam stalni posao, vjerojatno se ne bi vjenčali, tj.ne bi imali dijete.


Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne bi ja rekla toliko da je nezahvalna koliko je problem što lik ne zarađuje dovoljno i onda to što praktički plaćaju kredit i podstanarstvo "u svojoj kući" osjeća na budžetu i počinje je kopkat. Da prihodi iznose dovoljno pa da ih kredit i doprinos "zajednici" ne pritišću toliko onda vjerojatno ne bi obraćala pažnju na sve druge sitnice, jer realno jesu sitnice.
Jedno auto na čitavo kućanstvo je premalo. Pokušaj taj dio riješiti tako da smanjiš raspoloživost, ali lukavo, otiđi na posao, otiđi u kupnju, otiđi s djetetom u park, na izlet. Ne mogu se ljutiti jer auto nije raspoloživo s razlogom, a s vremenom će shvatiti da je bar jedno vozilo još potrebno. Ako ništa brat će ih pritisnuti da se kupi.
Rekla si prošle godine... Pa ne znam jel te ručkove i dalje prakticirate, ali ako i dalje izdvajate novac njima, sjedi sa svekrvom i svekrom, reci im da su vam prihodi toliko, troškovi kućanstva toliko, kredit toliko i da dok suprug ne pronađe stalni posao misliš da ne možete više izdvajati toliko da strane jer ti je budžet za dijete počeo patiti i ne možeš sve pokrpati. Umjesto novca vikendom nek oni jedu s vama, ili ako kod vas nema mjesta ti pripremi hranu i odnesi je u njihov stan, okrenite roštilj na vaš račun, ispeci meso i krumpir u škrovadi... Ako jedete kod njih ponudi se da kao protuuslugu ti počistiš stol i opereš suđe... Kad se o tim stvarima ne razgovara ljudi uzimaju sve zdravo za gotovo i ne znaju situaciju, ne mogu je ni znati. Tvoji su tebe naučili da se o tom ne razgovara i to je problem, jer možda tvoja mama sebi nije ništa kupila 10g da bi tebi mogla kupiti, možda ti je patike kupovala na 10 rata, možda i oni markirani komad odjeće kupuju kreditno, a to što stalno ulažu isto će prije ili kasnije propasti tebi i tvojoj djeci između ostalog...

Nemoj sve gledati kroz negativnu prizmu i nauči se komunicirati, sa svojim mužem, sa ljudima s kojima živiš.

"Najlakše" je dignuti sidro i otići, ali i na drugoj adresi imat ćeš iste probleme ako ne budeš znala razgovarati, sa susjedom u zgradi, s mužem, s tetama u vrtiću...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala ti na ovome, napokon jedan konstruktivan savjet.
Istina je da nisam naučila razgovarati o velikim stvarima. I sve mi je to tlaka i teško, jer sam naučila da ih riješti netko drugi. Potpuno se slažem s boldanim.


Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Po stoti puta ovo pišem:

NE ŽENITE SE DOK NEMATE STALNI POSAO I SVOJ STAMBENI PROSTOR (makar i podstanarski). Ne ulažite u tuđe nekretnine, bolje taj novac uložite u svoj stan.
Ako oba uvjeta moraju bit ispunjena, to bi bilo za sv.Nikada


Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Meni ova priča nema nikakvog smisla. Uložili ste u stan od muževih roditelja pa su vam oni krenuli naplaćivati stanarinu? Pa valjda bi bilo fer da vam se odbija stanarina dok ukupno ne dosegne tih 25 000 eur. Nadam se da imaš račune i troškovnike za sve radove u stanu. Ili sam ja tu nešto krivo skužila?

Pričaj s mužem, vidi je li selidba uopće opcija. Ova situacija te dovela do toga da drugim ljudima škicaš koje marke odjeće nose i uspoređuješ koliko tko troši, može li niže?
Da, ružno ispada, nisam htjela ispasti ljubomorna ni da potajno škicam šta tko nosi, htjela sam samo ukazati da nije da nemaju.
Ja sam previše racionalna s novcima, poprilično šparna i nikad ne kupujem preskupo, već čekam sniženja.

Uložili smo u tuđi stan, da ne idemo u podstanarstvo, jer su na tome njegovi inzistirali (kao sramota je da idemo negdje drugdje).
bloodsister is offline  
Odgovori s citatom