Pogledaj jedan post
Old 22.03.2007., 18:30   #18
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Priča o Savlu je zanimljiva, ali ni po čemu ne pridonosi vjerodstojnosti novozavjetnih spisa. Ono što je meni osobno najzanimljivije u toj priči, je način na koji se Bog objavio Savlu. Dakle, kako si rekao, čovjek koji je svoj život posvetio proganjanju kršćana, doživio je prosvjetljenje direktnom spoznajom. Ako je Bog to učinio sa Savlom, pitam se zbog čega nije to učinio sa svim ljudima? Da se Bog svim ljudima odlučio objaviti kao što se objavio Savlu, onda Isus ne bi morao trpjeti sovju muku i ne bi više bilo grješnika na Zemlji.
Ne bih se složio da Pavlov život nije jedan od dokaza o verodostojnosti novozavetnih spisa. Svedočenje ovog čoveka da je video Hrista, a zatim posvetio svoj život propovedanju Hrista i izložio sebe životu punom patnje i samoodricanja, za mene je itekakav dokaz za verodostojnost novozavetnih spisa. (O halucinaciji i privremenom ludilu, što je, čini mi se neko spomenuo nema ni govora, jer bi ga to neko vreme držalo i onda pustilo. A, on je do kraja živeo u skladu sa onim što je propovedao i na kraju bio ubijen zbog toga. Uostalom, iz njegovih poslanica vidimo da je to bio vrlo staložen i psihički uravnotežen čovek, izuzetno zdravog razuma).
onisifor is offline  
Odgovori s citatom