Tema: PMF - Fizika
Pogledaj jedan post
Old 26.06.2012., 13:21   #230
E sad da malo ozivim ovu temu.

Pročitao sam sve prethodne postove te dosta tema na rasprave.fizika.org i dobio ovakav dojam, pa bih napisao jedan sazetak po mom vidjenu procitanog:
Fizika istrazivacki na PMF-u je jako tezak studij te omjer dobivenog i ulozenog cesto nije najsretniji. Posao je najcesce zagarantiran, makar kao profesor u skoli, ali do takvih zanimanja je moguce doci puno laksim putem.
Ovaj studij je prvenstveno namjenjen za osposobljavanje znanstvenika koji ce ISTRAZIVATI kao sto i sam naziv kaze, dakle puno truda za potplacen posao u znanosti. Druga opcija je zaposljavanje u industriji (koja nam cvjeta) i u privatnom sektoru, gdje su vjerojatno vece place ali se obavlja posao koji nije potpuno iz struke, nego se radi ono sto moze i strojar ili ferovac. Dakle, po procitanom, lakse je zavrsiti FER ili strojarstvo te se tim baviti.
Opcija je i naravno otici u inozemstvo gdje je sve slicno kao i ovdje samo za koju stepenicu vise i bolje placeno, ali za to treba biti iznadprosjecan, znati jezike i imati dosta srece.
Ali najbolje je gledati pri odabiru studija kako zavrsi prosjecni student, znaci vise truda za istu nagradu.

Ovo je samo moja interpretacija procitanog posto se zanimam za ovaj studij, a nemam bas puno vremena za odluku, (jos 20ak dana ) pa bih molio nekog sa pravim iskustvom ili barem nekog sto se zanima za studij kao i ja da me ispravi ili da napise svoja misljenja.

I molim vas nemojte pisati imas sve na rasprave.fizika jer je malo zbrkan forum i nije ni tamo preaktivno, a za ovo sto mene zanima treba dobrano kopati po temama.

pozdrav
turnthepage is offline  
Odgovori s citatom