Pogledaj jedan post
Old 22.01.2012., 17:01   #5692
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Poz svima!

Možda moju priču već znate s drugih tema, uglavnom, moja želja oduvijek je bila predavati hrvatski. Književnost mi je išla, gramatika malo manje, ali sam na prijemnom za hrvatski i knjužničarstvo "upala" uz plaćanje. Pošto nisam mogla financijski to odraditi (mama mi je ostala bez posla, tata je radio za minimalac, a i sestra je bila na faksu), ja sam upisala ekonomiju, jer sam na tome prošla bez plaćanja (to mi je bila druga opcija). I upisala ja ekonomiju, završila ju u roku i godinama tražila posao. Našla posao u blizini mog mjesta, u jednom poznatom privatnom poduzeću. Radno vrijeme mi je od 8-20, subota radna, ako ima posla i nedjelja. Plaća 4000 s putnim. Ne žalim se, ali pošto nemam svoj život i stalno sam na poslu, mislim da je to premalo. Na drugim temamam sam pisala prosvjetnim radnicima da s ene žale, ne u smislu da su neradnici i da im je posao lagan, dapače, rad s djecom je jako zahtjevan i težak, ali imaju normalno radno vrijeme.

Uglavnom, razmišljala sam o poslu računovođe u školi. Međutim, u mjestu gdje ja živim ima dvije osnovne i jedna srednja škola. U ovoj jednoj osnovnoj gospođa ide za dvije godine u mirovinu, ali je njena kćer završila višu ekonomiju, i svi vjeruju da će ona na njeno mjesto. I ja smatram da će prije uzeti nju sa višom nego mene sa visokom, što će im dipl. oec u školi? Ili griješim? Imate neki savjet za mene?
Hmmm, ovo je doista mala plaća za dipl.oec. Još ne poznajem nikoga od svojih kolega koji imaju ovako mala primanja ali ja sam iz Zg pa je ovdje ipak malo bolje i lakše za posao. Jesi li se javljala na druge natječaje? Sad već imaš iskustva i imaš što ponuditi pa što te košta probati dalje jer ovo je čisto iskorištavanje.

A sad, kad već gledaš škole, dobro si razmisli-trenutna situacija je katastrofa i ja vjerujem da je doista trenutna zbog EU i da će se sve malo stišati jer je postalo nemoguće sve stizati u rokovima što se sve od nas zahtjeva. Evo ja cijeli dan jučer i danas (subota i nedjelja) radim plan nabave koji moramo sutra dostaviti u Grad, izašao je novi Zakon o fiskalnoj odgovornosti gdje ispunjavamo neki glupavi upitnik uz koji ide milijun obrazloženja, dokumentacije i svega, a rok je kraj drugog mj. Do 15.2. se mora predati završni koji se od svih tekućih obaveza uopće ne stigne,a zahtjeva doista i puno vremena i znanja, pa javna nabava koju smo obavezni provoditi a nema stručne osobe (certificirane) koja bi ju provela itd itd ima masa toga. Eto nije da se žalim samo sam totalno razočarana što se sve od nas traži i očekuje za tako mizerna primanja. Zato dvaput razmisli za školu, ako mijenjaš posao pogledaj malo u širinu, možda se iznenadiš. U školi je jednostavno premalo administratinog osoblja da bi se sve ovo stiglo kvalitetno napraviti.
Sorry malo sam oduljila
nika7 is offline