Pogledaj jedan post
Old 05.03.2007., 08:21   #40
Quote:
Nimalo Vazan kaže: Pogledaj post
Nitko od proizvođača ne propisuje dimnjak manji od izlaza na kotlu kad su u pitanju kruta govori, također ni Viessman. Zato su rekli da ne preporučuju sužavanje. Ako riskiraš i namontiraš tako, i dimnjak ne vuče što će biti vrlo vjerojatno, kad ti dođu na reklamaciju jednostavno če donjeti zaključak da ti dimnjak ne odgovara i možeš se slikat. Neki od proizvođača dozvoljavaju dimnjak istog promjera kao i izlaz kotla ali moraš zadovoljiti visinu. Koja je to visina najbolje je provjeriti kod proizvođača jer su oni to isprobali. Svaki kotao funkcionira drugačije, pa tako pravilo za Viessaman ne mora vrijediti recimo za Buderus i obratno. Dimnjak može biti i niži ali tada u pravilu mora biti večeg promjera. Ako mene pitaš nebih riskirao definitivno. Na takav dimnjak sumnjam da če ti kotao dobro raditi. Eventualno da je isti promjer kao i kotao budući je visok 10m. Ali na ovakvo što nebih riskirao. Neznam za Viessman ali znam da kod Buderusa takve stvari ne funkcioniraju i u to sam se uvjerio na više mjesta. Kad su se zadovoljile preporuke proizvođača isti kotlovi su funkcionirali savršeno.
točno,ja imam buderus logano na kruta goriva koji je potpuno nov,ali nažalost spojen na dimnjak od 16cm i pokazalo se kao katastrofa,kondenzat se sljeva,dim ide više na vrata nego na dimnjak,smola se uhvatila u ogromnoj količini
-preporuku sam dobio-novi dimnjak zidat,promjer 20cm,sa što manje zavoja i onda bi trebalo biti ok
javit ću sljedeću zimu,sva sreća što je ova zima blaga jer bi se smrzao zbog dimnjaka
molio bih jedino preporuku dali je netko spajao ovakvu peć "buderus logano g201 46KW na inox dimnjak? dali bi bilo razlike inox-zidani ?
-i još me zanima kako se izračunava potrebna snaga radijatora za prostoriju?
hvala
gazda-zgb is offline  
Odgovori s citatom