Pogledaj jedan post
Old 16.08.2008., 22:23   #13
Quote:
Alaman kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, nemam pojma kud da više idem i kog da tražim za pomoć. Svi se prave pametni, ali svatko drugačije pići. Hajde pomozite, ovako, imam Peugeot 106 Sport, kazić je Pioneer 4x45, naprijed u vratima imam Alpine dvosistemce od 150w 30W RMS, promjera 13 cm, a nazad na polici ovalne Alpine od 250w 50w RMS. E sad, hto bih staviti pojačalo i woofer, sa tim da pojačalo tjera ovalne i woofer, a kazić da tjera prednje i zadnje u vratima(oni su koji su došli sa autom a trenutno su otpojeni, ne znam im jačinu). Koliko sad treba biti jako pojačalo, a koliko woofer, a da to sve lijepo zvuči? Lova nije bitna, provući ćemo karticu.. HELP
ako hoces da sve lijepo zvuci onda moras znati da su ti prednji GLAVNI zvucnici, samim tim moraju biti najkvalitetniji u sustavu. ako zelis zadrzati elipse, neka budu spojene na izlaz od radija, a prednji na pojacalo. 'ORIGINALNE' zvucnike nemoj spajat jer su u pravilu katastrofa i jako ce ti iskvariti zvuk.
moj ti je savjet da se rijesis svih zvucnika i kupis malo kvalitetnije prednje, po mogucnosti odvojene. straznji ti ne trebaju obzirom na velicinu auta. promjer bas zvucnika ti ne treba biti veci od 20 cm (veliki zvucnik u malom prostoru lose svira). dovoljno ti je jedno 4-kanalno pojacalo gdje ce 2 kanala tjerati prednje, a dva kanala u mostu tjerati bas. ne kupuj preskupu opremu, radije malo ulozi u kabele.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom