Pogledaj jedan post
Old 10.02.2008., 16:57   #3
Unhappy

Pozdrav svima!!!

Ako stavljam post na krivo mjesto- ispričavam se svima!!
Ovako i mene muči problema zvan RA.. Trenutno hodam po doktorima, ah neznam što bi uopće, čekam na te nalaze pretraga..Al onako od oka svaki mi je doktor rekao RA..a i to da se on razvija individualno, od osobe do osobe..Također sam iz Vž i ovdje nemamo nekog reumatologa..Inače sva sam jadna, ovih dana isplakala sam više suza nego ikad u životu..
Da započnem, imam 24 god, znači kao mlada sam, a sve je započelo kad sam si još davno na tjelesnom vjerojatno istegla tetive na obje ruke i većimna doktora rekla je da je onaj tzv škljocajući prst..Nešto me to mučilo, prsti me jesu boljeli, naročito kod prelaska godišnjih doba, no kad mi je tako bilo ortoped mi je šibnuo blokadu u šaku i ipak je popustilo..Rekli su mi ako bude frka trebat ću operaciju šake da mi to precvikaju u rukama..Jedna me uvijek jače muči..Al op sam naravno odgodila, ruke mi trebaju, studiram, radim,.,i onako stanje nikad nije bilo jako gadno.No sad nedugo probudim se ukočenih ruku( obje) ...Jedna gore, druga malo manje..Prsti mi se izvijaju, kvrče, posebno kažiprst na lijevoj, i to me probudi oko 4 ujutro i tada ja svom snagom pokušavam ih dovesti na svoje mjesto donekle.Al nejde mi baš najbolje..Izvijaju se, napuhnuti su, otečeni su oni svi zglobovi, čak i ovi ručmi dolje, veći zglobovi.Čak me i jastučići na stopalima bole, crveni su lagano, (no ne jako)..Da ne velim (izvinjavam se na rječniku),no najviše me jebe BOL!!!!Boli me ko sotona, konstantno bez prestanka, neće prestati ni na tren.
Uzimam Decortin 20mg al samo cca tjedan dana zbog nuspojava( kao neće to baš ni mladima davat,da neću koristiti dulje, već da će se neka druga terapija odredit idući tjedan), i sve moguće tablete protiv bolova-Erazon, Ibuprofen pp, pa Peptoran zbog želuca...al ništa ne pomaže..U jednoj ruci mi jest mrvicu lakše al ova druga me ubija..Uzela čak i Tramale al nema koristi- ne prestaje boljeti nimalo..Plačem, pizdim, depresivna sam, sve pomalo, ne mogu ni normalno razmišljat, ne učim za faks jer ne mogu doslovno,teško koristim ruke, jedva da se mogu malo počešljati, ma ko polu-invalid sam, a i mozak mi ne radi od te boli.
..i sad još moram na rendgene, petrage itd.., neznam kak ću s poslom, dat će mi otkaz vjerojatno, jer tipkanje mi jest praktički posel( a ja ovaj post tipkam već pol sata s jednim prstekom u PM!!) Molim vas ljudi, ima tko kakav savjet, bilo što, utjehu, ima li nade za mene, hoće li mi se prsti vratiti na normalan položaj? čitam ovo na netu svašta, dok vidim one silne slike ruku kak bi se još to trebalo deformirati- dođe mi da se...Neznam što bi..Ima li možda netko u Zg koga za preporučiti, novac nije bitan pa da je i privatnik!! (nisam bogata, dapače puna sam kredita, radim kaoko bi mogla studirati vanredno) al svi prijatelji, familija rekli mi da će mi pomoći kako god novčano bar ak bu trebalo)..Ima li tu kakvih alternativnih metoda za pomoći,, bioenergija isl..Znam moram pričekat sve nalaze, al ljudi već vidim kaj me čeka..Divim se svim onima koji žive normalno, svaka vam čast, al ja bi najrađe da me nema..Život mi je u rasulu, nemogu vozit,jedva se prati mogu s takvim rukama, bez posla ću ostati i sve kaj ide uz to..Što smo mi Bogu skrivili?
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom