Pogledaj jedan post
Old 19.06.2003., 12:21   #19
Quote:
gogo kaže:
aaajjjjooooojjjjjjjjjjj Aragone - kažem da pričaš gluposti. Pa šta ti lupetaš to je nevjerojatno. Ja dobivam dobru plaću i moj poslodavac i te kako dobro zarađuje. Di si ti učio o ekonomiji? Kod komunista/radnika? Btw. kolika je plaća u Microsoftu? Jer možda Bill Gates "izrabljuje" svoje programere? Misliš li da su oni premalo plaćeni? I baš taj čovjek ima nekoliko miljardi dolara bogatstva - sigurno je krao cd-e od djece u africi pa su ona sad gladna. Da.



A što ti imaš protiv tog čovjeka koji je uspio zaraditi par miljardi dolara? I da ih nije zaradio ona mala djeca bi i dalje umrla od gladi - toliko valjda razumiješ. (nadam se). Bogataši svojim djelovanjem stvaraju novu vrijednost i stvaraju novi novac, ali ti sa svojim ograničenim umom to ne možeš shvatiti. Nitko nije uzeo toj djeci (o kojoj ti pričaš) novce i tako se obogatio pa su zato ona jadna i gladna.

Novac je kao i bilo koja druga vrijednost. Može li se biti PREVIŠE načitan, pametan, inteligentan? Gdje je granica i zašto je uopće postavljati? To samo ovakvi ograničeni poput tebe misle da ako ja imam 10 da ti nemaš 10.
Stvarnost je takva da bogataš STVORI novih 10 dok drugi ostaju tamo gdje su bili odnosno jedan dio se prebaci i na njih. Tako da danas čak i ti možeš imati kompjuter, mobitel itd. a da nisi ni prstom mrdnuo. Nažalost ti to ne možeš shvatiti. Tebi smeta što ima gladnih. Kad neki bogataš nađe rješenje i za to i spasi tu djecu od gladi i na tom svom izumu se još više obogati onda ćeš izmisliti nekaj novo kako bih ih kritizirao, zar ne?



vidiš moraju imati inteligenciju (koja je manja od 10, ali je ipak bolja od tvoje), a siromašni nemaju ni to i zato im novac bježi iz ruku kad dobe na lotu za par godina ode sve kvragu. Osim toga baš te koje si naveo "nasljednike" bogatstva oni najčešće bankrotiraju jer nemaju prave vrijednosti.

Bogati ljudi su izgradili ovo društvo. Prvo su bili bogati duhom, a onda su te svoje ideje i materijalizirali i omogućili ogromnom broju ljudi da imaju ovakav standard kakav imaju. Vidim da koristiš računalo - da nije bilo Bil Gatesa ti možda nikad ne bi računalo ni vidio. I onda umjesto da si zahvalan ti sad tu bulazniš o gladnoj djeci. Ma prodaj taj svoj kompjuter i odi u Afriku pa ih nahrani. Daj se TI obogati pa im pomogni. Ajde budi malo čovjek od akcije umjesto da samo lupetaš.
Svaki mjesec dajem donacije cca 10% svoje plaće. Koliko ti daješ svojem bližnjem? Vjerojatno 90%?!!



Uopće se ne protivi. Nešto si krivo shvatio.



Ja se uopće ne zavodim iluzijom o sreći=bogatstvu. Nemam pojima od kuda ti to. Meni je ljubav na prvom mjestu. Ja samo malo bolje (od tebe) razumijem kako i zašto stvari stoje tako kako stoje i ne uzrujavam se zbog toga. Svijet je pravedan koliko god ponekad izgledalo da nije.

Svjestan sam kratkoće života i prolaznosti svih tih igračaka, ali odajem priznanje ljudima koji su to sve izmislili i omogućili mi takav lagodan život. Želim i ja krenuti njihovim stopama i napraviti nešto korisno za društvo, a što sam bogatiji to ću više toga moći napraviti.

Ako misliš da je sav ovaj materijalni napredak glupost onda se lijepo poberi u šumu i tamo uživaj.

Pozdrav,
gogo

p.s. Pokaži malo više zahvalnosti i manje licemjerstva
Ti si obicna scientoloska budaletina, koja nije u stanju zbrojiti niti 2+2 , a kamoli se aktivno i svrsishodno ukljuciti u diskusiju, pa bih te onda zamolio, da mi se vise ne obracas, Hubarddov satanistu i obicno lopetalo.

M.
Meta12 is offline  
Odgovori s citatom