Pogledaj jedan post
Old 08.10.2006., 15:27   #8
milim da bih se trebao strpiti do postdiplomskog ako studiraš pravo jer onda će ti biti lakše. ovako ti ne će ništa priznati jer svaka zemlja ima svoj pravni sustav. za postdiplomski odabereš neku užu specijalizaciju prava (npr. međunarodno pravo). mislim da je možda puno lakše i tražiti preko sveučilišta, odnosno odabereš gdje bi htio ići i postaviš sva pitanja direkno toj instituciji. naravno, ako tražiš stipendiju preporučila bi za austriju već gore navedenu adresu, dok za njemačku www.daad.de i sretno s potragama. ako nisi siguran, pronađi nekakvu razmjenu studenata, stipendije za jedan semestar ili praksu preko ljeta, pa ćeš u to kraće vrijeme vidjeti da li je to za tebe. jer neovisno o tome što mi mislili kako to je i da mi to možemo, drugačije je kad se nađeš u takvoj situaciji. a i vani ne cvatu samo bez-trnske ruže, ao okoncurenciji da ne pričam!
al sretno! ja sam to probala, doživila, oduševila se! i mislim da danas ne bi smio diplomirati nitko tko nije bar neko vrijeme proveo vani na praksi, poslu, seminaru,....
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom