Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 00:37   #65
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da je meni od samog pocetka jasno kakav je to instinkt. Moguce je da se nasi stavovi i misljenja uvelike razlikuju, pa se zbog toga ne kuzimo po pitanju definicije Lilith.
najvjerojatnije, samo mi objasni kakav je to instinkt, posto meni nije jasno meni ona nije samo instinkt, nego i stav, nacin postojanja i osjecaji, tip zene, scenarij i po tom scenariju razvijena drama, simbolika....

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ako jos k tome uzmemo u obzir sto uopce jest ta tocka Lilith - matematicki izracunata tocka na putanji Mjeseca kada je on najudaljeniji od Zemlje. Odnosno gdje bi bio najudaljeniji u trenutku rodjenja. (Ili ja cijelo vrijeme imam krivu predodzbu?)

Dakle, Lilith se neraskidivo veze uz Mjesec, Lilith je jedna faza Mjeseca, i to ona njegova tamna faza, kada se taj simbol majcinstva, brige, njeznosti, osjecaja nalazi najdalje od Zemlje. Kada ga obavije mrak.

U svakom slucaju, onda Lilith (Mjesec) podivlja. Onda se ona odvaja, gazi sve i rusi, uzdize svoje (tamne, sebicne) nagone u najvse visine i ne oklijeva ni trena da ih zadovolji. Koliko to ima veze sa sredinom u kojoj smo rodjeni, ne znam. Ali primjecujem da sa samim Mjesecom i njegovim polozajem u nasoj karti - itekako ima.

Mjesec tezi osjecajnom ispunjenju, brizi za drugoga, majcinstvu, njeznosti.....a kroz sve to i vlastitom zadovoljenju istih tih potreba. Da budemo pazeni, voljeni, da primamo jednako kao sto i dajemo. Svoj unutarnji, reklo bi se nesvjesni zivot. Lilith je njegova krajnost, tocka u kojoj (prividno) nema ovih karakteristika, odnosno one su zavinute mrakom, tocka u kojoj zena odbacuje svoje majcinstvo, svoju ulogu, svoju sposobnost da stvori zivot. I svaki Mjesec dodirne ovu krajnost (u tocki Lilith).
ne znam ti za ove tehnicke stvari, samo to sto lilith moze imati zavisan polozaj od mjeseca i sto je njegova tamna strana opet nece u natalu govoriti o njenoj jacini. ako ima dominantan polozaj, tipa odnos sa suncem, mjesecom, vladarem horoskopa, polozaj u 1., 5. ili 10. kuci, ili vise aspekata sa manje vaznim planetama, onda ju se ne moze zanemarivati, ako je tamna strana mjeseca ne znaci da ju mozes i zauvijek ugasiti.

sa sredinom u kojoj smo rodjeni ima itekako veze, svaka sredina naglasava prototip zene majke, slaba je na njega, ali ne mozes reci da je to u svakoj sredini isto, dolazim iz dalmatinske sredine di sam odrasla pola u manjem dalmatinskom gradu pola u dalmatinskoj otocnoj sredini. definitivno se razlikuje od zagreba po tom pitanju iako i u zagrebu vecina zena tezi majcinstvu. ali to nije idealizirano na isti nacin kao ovdje. dakle, lilith je vise omrazena u dalmaciji nego u velegradu.

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Zasto sam rekla - ovisi o stupnju razvoja? Ti kazes - nije to stupanj razvoja, nego prisutnost u horoskopu. Ali, zar nije to isto?
nije. ne slazem se da se jedan planet ili tocka, sta vec lilith je, moze zanemariti, zatomiti. ako se stetno ispoljava za pojedinca, onda on/ona mora nauciti kako da ju konstruktivno izrazi, da je pomiri s ostatkom svog horoskopa, izopacen i destruktivan moze biti svaki planet, pa tako i mjesec kojeg tolko idealiziras.

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ako je Venera djevojka, eros i ljepota, Mjesec majka, osjecaji i dusa, onda manjka onaj iskonski zivotinjski cin, razorni divlji koitus, seks; izvor rijeke u raju i uvor u paklu.

Prezir etike i estetike, cisti zivotinjski seks, uzivanje, izivljavanje, neukusni trofeji razbijenih himenova, podzemno trgovanje tijelom, drogiranje zdravog zivota otrovnim vocem, jabuka grijeha koja cvjeta na krvi nevinih i jakih; rat neduzne brace; iza kise nesreca otrovna gljiva u cekanju sunca.


Lilith je izopacenje ideje o uzajamnom prozimanju, stapanju, iskrenoj i snaznoj strasti. Ona je onaj najprizemniji nagon koji prati tu ideju, ali je nikada, ni u ludilu ne dostize. Jer se iz sebicnosti to niti ne moze doseci.

Stoga, krsnik, nemoj vise mijenjati Lilith za Plutona, takvu plitkocu i izopacenost za dubinu krajnjeg sjedinjenja i transformacije.
lilith nije izopacenje nego prirodni instinkt koji se budi u adolescenciji i ne mora biti obuzdan u odrasloj dobi, moze cak ojacati sa odrastanjem jer pojedinac vise nije toliko nesiguran u sebe, svoju prirodu. i onda postaje vise od instinkta. naravno da moze i slabiti. vecinom slabi, kod nekih nikad nije prisutan. kod nekih se cak kasnije razvije. ali ne vidim sta je tu izopaceno kako uopce moze doci do majcinske uloge ako se prvo ne upozna lilith? ne mislim tu samo na sex, jer sex ljudi rade iz razlicitih razloga i imaju razliciti stav prema njemu. ali kako se zena moze prepustiti zavisnoj ulozi venere i mjeseca ukoliko prvo nije postojala kao lilith? znam da je to vecini normalno ali ako imas lilith u 1. kuci, tesko da ce ti egzistencija samo kroz veneru i mjesec biti dovoljna. a sto se tice sebicnosti, pitaj adama zasto je tolko potrebno da bude superioran nad lilith, zasto se on te svoje sebicnosti ne odrekne, mozda onda nece biti ni sebicnosti kod lilith, tu ne vidis nista izopaceno?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom