Pogledaj jedan post
Old 16.03.2012., 15:36   #1245
Et procitah sve, vidjeh i clanke na netu i nesto sa streama iz dnevnika i slicno. Vozim po Hr. i zbilja do sada nijednom nisam imao problem sa policijom, naprotiv u par navrata su me i zastitili od vozaca automobila. Mejdutim meni to sve izgleda ka tjeranje vlastitog inata. Neki gradovi imaju lose rijesenu infrastrukturu pa po tome i lose rijesene biciklisticke staze, ako su biciklisticke staze uredjene po steti pjesaka onda ne mozete voziti biciklistickom vec vozite cestom sa svom opremom koju propisuje zakon, ako vas policija zaustavi zasto uvijek morate biti namrgodjeni, normalno popricajte sa njima o problemu i slicno i vjerujem da vas nece kaznjavati vec ce te dobiti opomenu jer i oni shvacaju (bar neki) da je nesto lose uredjeno. Ovdje mi se cini promatrajuci ovu tematiku da biciklisti tjeraju svoj inat a grad svoj inat. Jasno mi je da djeca ne mogu biciklom na prometnice zbog sigurnosnih razloga, objansite im da ne divljaju i kad staza zavrsava da sidju sa bicikla i nastave voznju. Ja u kojem god gradu se nadjem ako sam u krugu trga odnosno centra, bez obzira na biciklisticke staze, guram bicikl, kad se odmicem od gradske vreve sjedam na bicikl. Hodanje i biciklizam jednostavno ide ruku pod ruku pa mi nije jasno da li neki voze bicikl zbog fore i medijskog utjecaja ili iz nekih potreba kao sto je odrzavanje kondicije i zelja za kretanjem.

Ne djelim vase probleme, mozda jednog dana dozivim da se netko namjeri na mene od policije, ali isto tako primjecujem da vecina koja je dobila kazne vozi zakonski neispravne bicikle, ako vec imas bicikl brini se o njemu kao i o autu. Rastavljaj, sastavljaj , odrzavaj. Hm?
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom