Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 05.04.2011., 21:57   #99
zato jer sma doslovce spavala na plantazi. u plasteniku. zato jer sam cistila suhe stare listove na koljenima. zato jer me milion puta pospricala hladna voda kad smo kontrolirali sistem za navodnjavanje koji su pregrizle voluharice. zato jer je berba isla u dvije smjene, ujutro od 5 pa navecer dok se vidlo. poslije je isla kontrola kosarica, vaganje, ljepljenje bar-kod-a, stavljanje poklopaca, slaganje u jednoredne gajbe, utovar u kombi i ujutro u 5 prvi koji se zbudio ( a to sam uredno bila ja) letio je na dostavu na zitnjak. kicma i koljena dodatno stradali u berbi ( fraktura zdjelice mi onemogucava i dan-danas cuceci polozaj, brala sma na koljenima jer me nije boljelo).

zivci su stradavali jer je svaki drugi dan padala cijena. ( tata todoric je vukao zadnje berbe iz doline neretve a mi sa kontinenta smo samo mogli plakati ili bacati robu).

cir na zelucu sam dobila kad sam skuzila da jebeni proizvod moram isti dan prodati ili paliti gigant od hladnjace koji nemilosrdno guta struju.

dodatni gust mi je bila cinjenica da MORAM imati i nesto jesenje jagode, sto znaci dodatne troskove u vidu herbicidnog pojasa, ciscenja lisca, prihrane, zastite, navodnjavanja i berbe koja mi je obicno dolazila kad i berba jabuka. trziste postavlja uvjete a ja uvijek poslusna.

ma ljudi moji, sve je lako kad imas par tisuca sadnica. sve je super kad tih par tisuca pokrijes folijom i bubnes na trziste prvi jagodu koja u tim trenucima ima cijenu. i manji su troskovi zastite kad je plastenicka u pitanju. ali kume, kad imas par desetaka tisuca vanjske, par desetaka tisuca plastenicke, pa kad dodje mraz u cvatnji a nemas agrila jer je skup, pa ti izadje drava i poplavi sve, pa se ljeti dignu temperature u nebesa i sva ti jagoda dodje u isto vrijeme, ti ju poberes i nemres ju plasirati jer je imas previse-pali hladnjacu a ona guta.....................moram li jos ili je dosta? ( popizdila sam s jagodom). psihicki i fizicki.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom