Pogledaj jedan post
Old 02.05.2010., 22:57   #18
Quote:
dramarama kaže: Pogledaj post
a ne?
možeš glasovati, podjela na muške i ženske poslove sve je manja, zakonski je regulirana diskriminacija na temelju spola, regulirano je i seksualno uznemiravanje, žene se više ne doživljavaju kao seksualni objekti, imamo ista prava na obrazovanje....

Meni ovo izgledaju kao ljudska prava generalno, rasna, dobna, spolna diskriminacija. Kada sam to napisala cini mi se da su zene same od sebe napravile zrtvu i same sebe izmanipulirale. Npr tko je izumio ves masinu, neki muskarac kojeg je zena natjerala da nekaj napravi za nju...
Vise vjerujem u takav feminizam *iz zasjede*, nego ovaj *ja sam zrtva* feminizam. I, da koliko muskaraca znas da spremaju po kuci u duhu jednakosti...Mislim na raskorak izmedju prava na papiru i prakse.



Quote:
naravno, mogu se naći protuprimjeri za sve nabrojano - bilo to kod nas ili negdje drugdje na svijetu (ona famozna razlika u visini plaće)
Muskarci zaradjuju vise da bi mogli uzdrzavati zenu tijekom porodiljnog...


Quote:
i da - nije feminizam čarobni štapić - svaka pojedina žena mora se izboriti za sebe...a što se tiće spojivosti feminizma i religije - svatko danas od religije uzima što mu odgovara, ali kad bi netko bio potpuno predan kršćanstvu u nekom "tradicionalnom" smislo to dvoje ne bi bilo kompatibilno.
Slazem se.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.

Zadnje uređivanje Herp : 03.05.2010. at 19:58. Reason: popravljanje kvota
mitzy is offline  
Odgovori s citatom