Tema: Crna Gora
Pogledaj jedan post
Old 31.07.2005., 11:02   #4
Ne mogu nista reci za put.Iz Beograda znam da je mnogo bolji put preko Bosne, na Trebinje, narocito ako se putovanje krece iz Herceg-Novog.

O mestima pojedinacno mogu reci samo neke stvari koje se ticu zabave, plaza i cena.

Herceg-Novi, moj omiljeni grad na CG primorju.Prakticno, spojen je s Igalom, ali ja bih Igalo zaobisao.U HN-u se kupam se iskljucivo na Corovica plazi.Ostale plaze su betonske (Topla i plaza "Plaza").Stari grad je lep, narocito mali plato pored crkvice.
Uvece osim kafica/polu klubova koji rade samo do 01h (to je inace najveci problem u CG sto se tice izlazaka), u kojim se moze naci raznolik program (od neke katastrofe zvane Varadero gde cepaju samo narodnjaci, do "pozorista", gde je muzika vise gitarska, inace ovde su cene smesne), posle 01h preostaju samo dva-tri mesta.Tondo-techno, Baron (zatvoreni prostor)-house i na Trvrdjavi disco club-house, takodje (komercijalno sve).Alkohol je od 1e-3e.

Inace, brodicem, za 2.5e, moze se obici i Rose (sjajno mesto, mirno, s prelepim kucama, smestaj je tu oko 15e, sto je prilicno novca.Istim brodicem se moze otici na Zanjice i Miriste, dve prelepe plaze.Dobric je isto lep.

Budva-slicno kao i HN.Lep stari grad, dva kafica se izdvajaju.Casper, urbanija i staticna ekipa, i odmah pored, jos jedan kafic, gde je atmosfera zivlja.Casper je super sa cenama.
U ovo vreme se odrzava Budva-grad teatar, pozorisni festival.To vredi posetiti.
Posle 1h, dva mesta koja rade, Majna-seljana, kafana, penjanje na stolove, i neka zatvorena diskoteka pored hotela Avala.
Plaza ima dosta.Slovenska plaza, ja bih je zaobisao, ogromna guzva i seljana.Slicno je i sa Ricardovom glavom.Nakon toga idu Mogren i Mogren 2, izdvajam ovu drugu, ali sunce zalazi iza brda vec u 17h, i to ume da deprimira.Ali plaza kao plaza je dobra.
U blizini je i Jaz, kao i Becici, i kod Sv.Stefana, Kraljeva i Kraljicina plaza.To se sve obilazi iz Budve vozicem.

Kotor.Najlepsi stari grad na CG primorju.ALi ne bih odsedao tamo.Slabo imaju vodu, plazu nikako, more je prljavo zbog luke.A i zaliv je u pitanju.
Uvece, Scorpion i Portobello, do 01h, posle Secuondo Porto, najveca diskoteka na primorju, izbegnite vikend, uzasna je guzva.Cice-da ne poverujes.
Oko 15.8. u Kotoru je Bokeljska noc, festival.To treba videti, grad pun, na sve strane zajebancija.Odlicno.
Perast, takodje treba obici.Prelepo malo mesto, sjajan zalazak sunca.

To je to, otprilike.Dakle, u kaficima, diskotekama, alkohol je od 1-3e.Klopa je od 5-10 e (lignje na zaru su oko 7e, pizza je 5e).U prodavnici, zestina je 10e, vino je vec od 2e.
Smestaj je od 5-15e, privatni, u zavisnosti od mesta gde se nalazi.
I benzin je oko 1e.
HoldenCaulfield is offline  
Odgovori s citatom