Pogledaj jedan post
Old 04.05.2013., 12:51   #18
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Ma nisam dosad isprobavala druge zato sto sam i xanaxe uzimala s prekidima, pa bi onda ipak neko vrijeme nakon prekida djelovali, al sad ih zadnja 2 mjeseca uzimam dosta cesto i eto prestali su, tj djeluju vrlo slabo i prekratko. evo npr nocas-uzmem 0,5mg, fino se opustim i uspavam, kad eto me u 4h ujutro budna, uzmem 0,25 (jer danas radim a poslije toga moram isto ici na neko okupljanje pa rekoh da se naspavam) i nista, naravno da nisam uspjela zaspati

tak da definitivno mogu reci da je dosta s xanaxima sad za neko vrijeme dok se receptori opet bar malo ne oporave.
samo me strah ak imam toleranciju na njih, da necu imati i na druge benzodiazepine?

Probat cu s lexaurinom 3mg ili praxitenom ili mozda normabelom 5mg hmmm? Imas kakav savjet,preporuku?

sad sam jos i u fazi privikavanja na ad fevarin, nekak se nadam kad to prodjeluje u potpunosti da mi ovi benzodiazepini nece ni trebati.
Normabel daju kao što sam rekao neki doktori kod odvikavanja od alprazolamum-a pa mislim da bi mogla probati njih koristiti, hmm...da moja preporuka bi bila (ali ne znam koje točno inače simptome imaš) recimo mala doza Eglonyl-a - on fino djeluje da opušta uznemirene pacijente ali on se daje samo ujutro dok ti navodiš da ne možeš spavati, sad nisam točno siguran kako koji anksiolitk djeluje odnosno dali djeluje na istu ili različitu skupinu receptora...mislim da bi trebala probati druge pa ako ti nebude pasalo vrati se na Helex.Ne boj se, ja se skidam sa 2mg dnevno, i trenutno sam na 1,25 mg i imam simptome ustezanja uz čitavu terapiju drugih lijekova...ako ne možeš spavati traži hipnotik...to ti je bolje na kratke staze nego anksiolitik.

da benzodiazepini su vražji, brzo djeluju i fino te opuste , misli bistrije, baš ko da dobiješ šut druge...ali kad se čovjek navikne e onda se treba skinuti sa njih.

evo ti zanimljiva stranica di je jedna profesorka objasnila kako se skida sa njih

http://www.benzo.org.uk/manual/index.htm

btw, našao sam neku staru stranicu di je čovjek napisao šta je uzimao...uhhh ovo je fakat prestrašno koje doze

http://www.cybermed.hr/forum/specija...a_molim_savjet

Zadnje uređivanje Nixon86 : 04.05.2013. at 13:05.
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom