Pogledaj jedan post
Old 24.05.2007., 23:45   #19
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A kuzim...ti racunas i mjesta gdje bi bilo 20% Hrvata koji su se upocetku borili rame uz rame protiv Srba a koje bi onda komsije izdale i zabile im noz u ledja!!...pa kao "to smo osvojili"...mozes tako staviti cijlu BiH pod kontrolu HVO-a.
Ko je kome zabio noz u ledja je prica pez prestanka. Mozda su obje strane krive. Ja se nemogu staviti na taj mentalitet za skuzim posto su mi pola familije Hrvati iz Bosanske krajine.

Ali poznato je da HVO zajedno sa Srpksom Vojskom se borio protiv muslimana.

Quote:
Zaradu od švercanja oružja i droge
dijelili smo s hrvatskim političarima

Kriminalac pokajnik Čume policiji je otkrio kako su on i Legija, uz Arkanovo znanje, s Matom Bobanom i Tutom u ratu organizirali šverc oružja, droge, humanitarne pomoći i goriva, dijeleći zaradu s nekolicinom hrvatskih i hercegbosanskih političara


Ljubiša Buha Čume, vodeći beogradski kriminalac koji se nedavno pojavio na konjičkoj utrci u Sinju, dulje od petnaest godina prisutan je u hrvatskom elitnom društvu.
Prema zabilješci njegova svjedočenja pred srbijanskom policijom 2003., upoznao je u Hrvatskoj mnoge poznate osobe, među ostalima Mladena Naletilića Tutu, Matu Bobana, Hrvoja Petrača, Vladimira Zagorca, Željka Bagića, nekoliko hrvatskih sudaca Vrhovnog i Ustavnog suda, dvojicu bivših HDZ-ovih ministara i glasovitog franjevca iz Međugorja.

Ljubiša Buha Čume u iskazu iz 2003. izlaže genezu svojih veza u Hrvatskoj, pokazujući da je prilično upućen u ovdašnju poslovno-kriminalnu, političku, čak i pravosudnu scenu. Tako pripovijeda kako su on i Legija, tada još saveznici, uz znanje Željka Ražnatovića Arkana, s Bobanom i Tutom organizirali šverc oružja, droge, humanitarne pomoći i goriva, dijeleći zaradu s nekolicinom hrvatskih i hercegbosanskih političara.
"A kasnije se umiješao Petrač", kaže Buha, "pa smo i njemu, odnosno njegovu čovjeku iz Samobora, plaćali tal, a da Tuta i njegova ekipa ne smiju ništa znati. Istim smo kanalima prebacivali drogu i oružje.

Za Tutu i njegove ljude morali smo raditi i dodatne usluge. Dovodili smo mlade zarobljene muslimanke, na kojima su se mnogi političari iz Hrvatske i Herceg-Bosne iživljavali... Od njih smo dobili uniforme i značke HVO-a i nesmetano smo se šetali po cijeloj Hrvatskoj, jer su oni u to vrijeme kontrolirali sve u Herceg-Bosni i Hrvatskoj."
Ljubiša Buha posvjedočio je također da je 1995., nakon završetka rata, uspostavljen novi hrvatsko-srbijanski kanal za šverc oružja i droge: preko Viteza i Knina, pa Šibenika i Rogoznice.
"Normalno sam dolazio na ljetovanje u Hrvatsku, odsjedao sam u Splitu, Zagrebu i mnogim drugim mjestima u već pripremljenim stanovima za mene i moje prijatelje. Najviše smo ljetovali u Rogoznici i Bolu", kazao je Buha srbijanskoj policiji, priznavši da je tu galeriju hrvatskih uglednika upoznao posredstvom svoga kuma Vlade Brkića.
http://www.slobodnadalmacija.hr/20070507/novosti02.asp

I da nezaboravimo kad je sve ovo pocelo

Quote:
Mate Boban summoned him to a meeting in Široki Brijeg in August of 1992. While returning to his home in Ljubuški a group of as many as 20 gunmen opened fire on his motorcade near the village of Kruševo south of Mostar. Kraljević was killed along with Gordan Čuljak, Šahdo Delić, Ivan Granić, Rasim Krasniqi, Osman Maksić, Mario Medić, Vinko Primorac and Marko Stjepanović. The assassination ended the existence of the HOS and cleared the way for the partition of Bosnia and Herzegovina. The gunmen were all paid 5,000 Deutche Marks each by Mladen Naletilić known as Tuta, another Herzegovinian Croat who returned to the country from Australia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bla%C5%BE_Kraljevi%C4%87
strjela is offline