Pogledaj jedan post
Old 19.02.2011., 14:54   #59
Quote:
marrky112 kaže: Pogledaj post
evo da vam javim,peć je jučer ugrađena buderus g211 logano 36 kw ceh 8035 kn + sigurnosni ventil cca 1200 kn marke buderus(ventil je oblika zatvorenog lonca i na njega je namontirao senzor temperature,za pumpu,sam ventil se nalazi na gornjem dijelu kotla)...još ventil nije spojen u funkciju jer je majstor danas trebao doći spojiti vodu (trebalo nam vremena dok iskopamo kanal za alkaten cca 14 m )...peć koja je bila prije ove je bila od 32 kw...razlika između "stare" i ove (ima puno veće ložište) peći je nebo i zemlja u leru grije kao mutava u kući je napokon ugodno boravit...da otišla je i cirkulaciona pumpa,stavio je neku svoju staru traži za nju 250 kn (još se hvalio da je stara 25 godina,te da se ne prebacuje na 1. brzinu nego samo 2. i 3-a), nijhovu je odneo sa sobom,kaže da je impeler otišao od pare.
koliko cca košta nova pumpa za nihov sistem,neka preporuka?
...koliko će uzet za ruke još nemam pojma,mora doći spojit ventil pa će onda napisat račun...
e da za staru je rekao da je ošao jedan ili više nekih srednjih članaka koji komad košta 3000kn...nije se ni trudio ustanovit di je problem,rekao je da možda curi i na spojevima i da bi trebalo 2-3 dana da se to rastavi i vidi,te da treba specijalan alat i presa..jel to stvarno tako,ovdje je netko spominjao cjene članaka od 1000 kn,gdje se to može provjerit,stara peć je buderus logano g211 od 32 kw

Što se tiče pumpe.
Ovako, vjerojatno vam je postavio grundfoss-icu.
Nova košta cca 560-900kn - ovisi od dućana do dućana (uvjerio sam se kad sam ja kupovao ). Ako radi, dobro ste prošli.
Nadam se da će vam sad sve šljakati kako treba. Usput stavite još i regulator propuha (samson, cca 300kn), da nebi slučajno stavljali komadić drva na vraca za dolazak zraka .

Staru peć obavezno sačuvajte, kako je napisao gosp. zvon
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom