Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 07.06.2011., 15:33   #1881
Pozdrav svima

Procitao sam tamo one postove od pocetka ove godine, i sad mi je sve neugodno se javit s mojim 'problemom' kad sam saznao kakve sve ljudi probleme imaju. Prema tome je moja situacija medeni mjesec, uzivanje na bijelom pijesku plaze tropskog otoka s dvije tamnopute domorotke koje me hlade palminim listom i hrane svjezim vocem, al opet, strah me je da ne prijedje negdje.

Dakle, moj problem je vise neugodan nego bolan, ponekad, jednom do dva puta mjesecno imam poslije stolice probleme. Uvijek je to poslije mekse stolice, dok tvrda prolazi bez nekih posljedica. Jednostavno osjetim pecenje, jednom ili dvaput sam vidio i trag krvi na papiru. Doslovce samo tockica, par mm2 povrsine. Najcesce mi se to desava kad prije stolice puno sjedim, tako da sam pokusao i to tempirati ali nije uvijek izvedivo, jer kad se mora onda se mora, a mislim da je stiskanje i trpljenje jos i gore za problem. Onda sam krenuo na raznorazne pripravke, i vecina ih olaksava situaciju, sto me po iskustvima nekih zacudilo. Pa sam promijenio polozaj sjedenja, vrlo uspravno, izdignuto ispod nogu tako da zapravo uopce ne sjedim na kriticnom podrucju. Sve to je pomoglo, ali ne i uklonilo problem (a mozda i bude, samo treba proci vise vremena i striktno se drzati toga).
Znam da samodijagnoza nije neka sreca, no koliko sam sam mogao vidjeti i napipati, misim da nemam neki veci stupanj, unutarnje nemam nego samo vanjski i to jedan (koliko vidim). Zasad sam nabavio dolokain gel, i sad cu vidjeti kako to funkcionira, ali cini mi se da je to samo za ublazavanje boli, a ne i za smirivanje situacije. Ima li netko kakvih iskustva s tako blazim oblicima, vise neugodnim nego bolnim i sto se moze nabaviti sto pomaze?
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom