Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 13.06.2011., 17:43   #1890
Question

Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Hm, pa ovako... ja sam čekala mjesec dana prije nego sam otišla doktoru i stanje mi je bilo prilično loše jer od bolova nisam mogla ništa, no to nije opasno po život i s tim se može živjeti. Prvo sam otišla doktoru Misiru koji je to htio liječiti injekcijama botoksa i prilično me uplašio i rekao da to moram što prije srediti i da slučajno ne idem u bolnicu jer da će me tamo izrezati (mislio je na zahvat na koji sam se na kraju i odlučila).

Dobila sam preporuku za Merkur sa više strana jer da imaju najbolje kirurge (Ivanović i Kocman) i otišla gore po mišljenje. Dr. Ivanović mi je rekao da nije hitno i da mogu pričekati još 2 mjeseca prije nego dođem na red gore, no ja nisam više mogla izdržati pa sam otišla kod njega u polikliniku. Ja sam ga vrlo otvoreno pitala i za botoks i za taj rez iznad fisure i on mi je objasnio da se u dosta slučajeva dešava da kad te injekcije popuste fisura se vrati ili se napravi nova, ali da to ovisi od slučaja do slučaja (ovisi o uzroku nastanka fisure). Npr. ja imam pojačan tonus sfinktera i meni bi se sve vratilo, kod tebe je možda drugačije...

Pitala sam ga i za nuspojave zahvata jer sam bila uplašena, ali me umirio i rekao da će meni izvesti samo minimalnu, da je to radio već nebrojeno puta i da se ne trebam ničeg plašiti, tako da sam se ipak odlučila za to. Kad je rekao da će mi obaviti minimalnu sfinkterotomiju mislio je na to da će mi napraviti minimalan rez iznad fisure, jer da će u mom slučaju to biti dovoljno (ja taj rez iskreno nikad nisam ni primjetila / vidjela).
Za cijenu zahvata ne znam jer sam kod njega išla i na uklanjanje hemoroida pa mi nije uopće računao fisuru, ali ono što sam vidjela na internetu je da se cijene kreću od 1000 do par tisuća kuna. Ali ponavljam, to se sve da obaviti u bolnici, ako su financije problem.

Eh, da, postoji i diletacija (drugi zahvat) i to je širenje sfinktera, ali meni se činilo da je to invazivnija metoda, no sad čitam na netu i piše drugačije. Piše da se i jedan i drugi zahvat izvode lokalnom anestezijom i da je već sutradan pacijent bez bolova, a komplikacija da nema. Iskreno, to uzmi sa veeelikom dozom skepse jer mene je kirurg upozorio da će me par dana jako boljeti, a bila sam i pod općom, tako da...

p.s. vidim da si bio već kod par kirurga, pa što su ti oni preporučili? Možda zaista postoji bolje rješenje, ja govorim samo iz vlastitog iskustva. A i kod mene se to sve dosta brzo odigralo, super je što prikupljaš što više informacija!
Super, hvala na iscrpnom odgovoru, dobro je znat za taj podatak o dr. Ivanoviću, no mislim da ću se za sada opredjeliti za liječenje kod dr. File koji fisuru spaljuje RF aparatom (radio-frekventnim aparatom) uz istovremeno primjenjivanje analne diletacije...iskreno se nadam da je ta metoda također dobra, no lijepo je imati asa u rukavu i znati za dr. Ivanovića. Naime strah me je, jer je moja fisura dobrano odmakla od neke normale, velika je, a ja cijelo vrijeme mislio da imam hemoroide, ali oni nisu bili uzrok takve boli. Na pregledu kod dr. File isti mi je rekao da mi može srediti hemoroide i fisuru, tako da ću probati kod njega, a mislim da isto kao i ti imam pojačan tonus sfinktera, ali sam primarno fisuru dobio zbog hemerioda. Kako sam uspio shvatiti pojačan tonus sfinktera je posljedica fisure, tj. boli koja se javlja kod iste usljed čega se sfinkter grči.
pula72 is offline  
Odgovori s citatom