Pogledaj jedan post
Old 31.07.2005., 15:00   #15
guest kaže: Simbol trokuta (pogotovo jednakostraničnog gdje je spoj dviju točaka donje stranice upravo iznad sredine te dužine) prije svega me asocira na Spinozinu sintezu iz teze i antiteze, dakle točno pola vrijednosti jedne i druge strane ali ne u istoj ravnini već je zbog uvjeta protoka vremena smještena izvan njihove dimenzije.

geza: O.K. samo prije toga moramo znati od kuda trokut i što je trokut? Obris ili dvodimenzinalna ploha? Bit će da je ovo drugo, a to znači da ga određuje treča točka u plošnom prostoru, a svaki plošni pfostor je " KOŽA " prostora bez da govori o sadržaju! ( Površinska slika iz VANA. ) Da bi stigli do sadržaja u " igru " moramo uvesti i ČETVRTU TOČKU da bi dobili prostorni lik - TETRAEDAR koji implicira 4 trokuta kao " kožu " tetredra. Što se nalazi unutar tetredra je PITANJE? Tek kada se spozna što se nalazi UNUTAR onda se tek dolazi do tvog zapažanja ( ili Spinozinog ) da se javljaju DVIJE ISTE ALI INVERZNE polovine u TETRAEDRU, što je na trokutu teško vidljivo. No čini mi se da je to ipak nešto drugo od Spinozine sinteze? No možda i nije? Ja ne znam što je Spinozna mislio pod pojmom " sinteza " , kao što ne znam što je pod pojmom SINTEZA mislio Hegel? Ono što znam sve mi se čini POGREŠNO. !
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom