Pogledaj jedan post
Old 06.12.2011., 18:20   #62
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Već sam jednom s tobom raspravljao na pdf "Povijest" o zbrci s imenima u starim knjigama: Mađare nazivaju Turcima, Dačane - Srbima, Slavene - Ilirima, Gote - Rusinima itd. Takvo je nazivanje obično iz zemljopisnih razloga (a ima i drugih), a ne etničkih.

Neki autori vrlo često upotrebljavaju naziv "dalmatoromanski" (npr. Inoslav Bešker), ali je u međunarodnoj klasifikaciji prihvaćen naziv dalmatski. To je isto kao što je prihvaćen naziv "makedonski", a ne "makedonskoslavenski", iako postoji i antički makedonski, koji nije slavenski.

(Usput, zašto više ne piše na pdf-u "Povijest"? Imaš li parcijalu?)
Taj Inoslav je delimično u pravo , jer trebe dalmatinskoromanski reći.
Dalmatski se odnosi na pleme koje pominju Rimljani i jednostavno ne pije vodu.
Makedonski je nazivlje po teritoriji gde žive Sloveni , tako da bi bilo logičnije da se zove samo "dalmatinski" a ne dalmstski jer slovenski stanovnci Dalmacije svoj jezik zovu hrvatskim , ali vi to nećete jer slovenski stanovnci Dalmacije smatraju Dalmatincima.

Nemam pristup povjesti već par godina iz nekih razloga koja mi nisu jasna , čak i ne mogu ni da čitam forum.
A tamo se sačćuvaj bože kakvih mrzitelja u to vreme skupljalo , evo npr.ovaj Liburn , ja verujem da on ima pristup.
Ali šta da radim , ti ako može interveniši za mene!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom