Pogledaj jedan post
Old 15.05.2014., 10:13   #3
KAKO ĆEŠ KORISTITI BOŽJI DAR?

Bog će ti pomoći da podneseš patnje

19. Koji nam je dragocjeni dar dao Jehova, i zašto ga trebamo cijeniti?

19 Kao što smo rekli u petom poglavlju, ljudi su stvoreni sa slobodnom voljom. Shvaćaš li koliko je dragocjen taj dar? Bog je stvorio bezbroj životinja i one su prvenstveno vođene instinktom (Mudre izreke 30:24). Čovjek je napravio robote koji mogu izvršiti svaku zapovijed. Da li bismo bili sretni da nas je Bog tako stvorio? Ne bismo. Drago nam je što sami možemo donositi odluke o tome kakve ćemo osobe postati, čemu ćemo posvetiti život, s kim ćemo se sprijateljiti i slično. Mi volimo imati određenu mjeru slobode, a Bog nam je upravo to dao.

20, 21. Kako možemo na najbolji način koristiti dar slobodne volje, i zašto bismo to trebali činiti?

20 Jehova ne želi da mu služimo pod prisilom (2. Korinćanima 9:7). Prikazat ćemo to jednim primjerom: Što bi roditelju bilo draže — da dijete kaže da ga voli zato što mu je to netko drugi rekao da kaže ili zato što to stvarno osjeća? Dakle, važno je upitati se: Kako ću ja koristiti slobodnu volju koju mi je Jehova dao? Sotona, Adam i Eva slobodnu su volju iskoristili na najgori mogući način. Odbacili su Jehovu Boga. Što ćeš ti učiniti?

21 Imaš priliku divan dar, slobodnu volju, koristiti na najbolji način. Možeš se pridružiti milijunima koji su odlučili služiti Jehovi. Oni raduju Boga jer dokazuju da je Sotona lažac i katastrofalan vladar (Mudre izreke 27:11). I ti to možeš ako u životu kreneš pravim putem.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom