Pogledaj jedan post
Old 01.05.2006., 13:16   #19
Quote:
vilinska musica kaže:
ma razumijem, doduse, mislila sam i ja upisat neki tako tecaj, al mi je to puno para za dat, ova cura s kojom sam pricala a koju ste popljuvali da ne zna di je ni sta bi (sto doduse nije ni daleko od istine, samo nije ona fulala s imenom skole nego ja, taj calegari me jako podsjeca na cagliari pa eto, fulavam - mea culpa), kaze da je uopce nisu naucili nista o krojevima, samo izrezat kroj, zasit dio na dio, i tako, neke osnove koje ja u biti vec znam jer me mama koja je u mladosti isla na bagatov tecaj naucila. meni bi trebao neki napredni tecaj, da se naucim krojeve radit a ne rezat po gotovima. u burdi su stalno isti krojevi a ja kad se idem igrat projektanta i provodit svoje neke ideje u kroj (i prkosit zakonima fizike) redovito se samo razljutim, nista mi ne stima i shvatim da nikad necu biti dobra silica sto mi poljulja samopuzdanje
uglavnom, ta ista cura je poslije upisala profokus, kaze da su puno bolji i ozbiljniji. i kao, tamo postoje tri stupnja, tj. godine, pa ako zavrsis sve tri, ispadne nesto kao visa. a znam i da te na toj prvoj godini u profokusu ne uce radit svoje krojeve, vise se ucis sivat na industrijskoj masini, a zadatak za jedan od mislim glavnijih ispita je sasit suknju (nes'ti ). i polaze se predmet o poznavanju tkanina. eto, to su informacije kojima ja raspolazem...
Gle, stvar je s tim tečajevima da ih stvarno ima svakakvih. Evo, bila sam i ja na jednom, platila 650kn (trebalo je 1000kn al nisam dala pare, a slijedi objašnjenje ) i jedino što nam je žena pokazala je crtanje u bilježnicu te crtanje krojeva od onih običnih, tankih bijelih papira (koriste se i za zamotavanje kava i sl. u nekim marketima). Uopće nismo ništa šivale kod nje, a to je po meni pod obavezno kad ideš na neki tečaj šivanja i krojenja.

I naravno, nisam joj niti platila zadnju ratu. Tko ju j. A još nema niti prijavljeni tečaj. Mislim, koja greška ali bilo je to prije nekih 4 godine i rekla sam - nikad više kod takvih baba. I zato sad, 500 puta prije pitam kako se ne bih zajebala. Pogotovo jer su obično tečajevi dosta skuplji od ovog. A meni je bitno da nešto i naučim kad već platim određene pare, tj. da me nešto nauče.

Što se Callegaria tiče - ja sam čula samo najbolje. A inače, ti ne moraš uzimati gotove krojeve, lako je naučiti sama krojiti (meni je recimo, išlo lakše krojenje nego šivanje a po pravilu bi trebalo biti obrnuto ). A i kad jednom naučiš krojiti onda si neke češće krojeve sačuvaš pa samo mijenjaš po njima tj. cm više-manje. Tako moja frendica radi i tako je stvarno daleko lakše.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom