Pogledaj jedan post
Old 18.05.2015., 18:15   #57
hvala na dobrodošlici.
kao što je i Nykas rekla tantrumi se pojave uvijek kada ga od nečega odvlačim ili ga sprečavam da napravi. sve te stvari koje bi on htio napraviti a ne smije ili su za njega opasne su očite, tako da ga razumijem što želi.
tu je još jedna stvar. on je malo kasnije prohodao, sa 17 mjeseci. i donedavno je sigurno hodao samo po ravnome, a kad je trebalo po travi onda se obavezno htio držati nama za ruku. sad je postao siguran i da sam hoda po travi i zapravo valjda se osjeća osamostaljen. išao bi svukud gdje mu se sprdne i to bez naše pratnje, uopće se ne ogledava di smo mi. jučer je otišao sam preko pola trga i briga ga gdje su mu mama i tata. ne boji se ni stranaca. čim ga ja primam za ruku da ga odmaknem od neke opasne situacije odmah nastaje problem.
doma se mogu odmaknuti od njega i ignorirati jer doma nema baš nekih opasnih situacija i mičemo opasne predmete, ali vani ga jednostavno moram ili odvući (što mi je puno neugodnije jer se on brani i pokušava se istrgnuti) ili uzeti ga u ruke i odnjeti nekoliko metara i zainteresirati s nečim drugim.
sve to mi sad teško pada jer sam jedva čekala da prohoda i bilo nam je baš lijepo u parkovima i u šetnji sve do neki dan kad se podemonio i sad mi bude baš stresno jer nikad ne znam kad će bijes buknuti.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom