Pogledaj jedan post
Old 25.12.2016., 19:28   #419
imam dijete koje navršava u 3. mjesecu 6 godina i trenula bi u školu sa 6,5...

dijete je zrelo, smireno, koncentrirana na zadatke, zna čitat i pisat jednostavne stvar, brojeve do 30, boje, strane, sintezu i analizu riječi, slovkanje itd. ...
emocionalno zrela..

imam već stariju djevojčicu koja ide sada u 3. razred...i razlika je ogormna u svemu, zrelosti, znanju, koncentraciji...

jedini problem je izgovor nekih slova npr č, ć, š, đ...

bila je na suvagu kod psihologa i logopeda i sad je krenula u suvag logopedu..

procjena psihologa je da je koncentraciju i zrelost dijetea od 7 godina (sad ima 5,5) ali bi ona ipak savjetovala odgodu jer je granično i zbog problema sa izgovaranjem riječi...
ali isto je tako napomenula da će uvijek svaki psiholog savjetovat odgodu i da oni općenito zastupaju takvo mišljenje da je bolje kad krenu kasnije u školu ...

nisam iskreno nikad razmišljala kod mlađe za odgodu škole jer je takvo dijete kakvo jeste...

ali kako sam imala dosta problema i puno truda i rada morala uložit sa starijom u prvog razredu (krenula je sa punih 7. godina) mislim dali ipak odgodu tražit..(problemi sa sintezom i analizom riječi, slovkanjem, išla logopedu itd.)

mislim ići psihologu u 3. mjesecu i tražiti novu procjenu na Suvagu...

iako razmišljam da će njoj biti u 1. razredu previše dosadno jer će biti 2 x predškolac i već sada ima hrpu znanja koje prolaze u 1. razredu
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom